Skróty klawiszowe:

Pokaż moduł: Skróty klawiszowe.

Strona wykorzystuje pliki cookies.
Dowiedz się więcej...

Gmina i Miasto Koziegłowy

Gmina i Miasto Koziegłowy

Filtrowanie aktualności

data od

data do

Kamil Gradek powalczył w Tour de France

Pochodzący z Mysłowa Kamil Gradek znalazł się w elitarnym gronie kolarzy powołanych do startu w największej i najbardziej prestiżowej imprezie kolarskiej na świecie - Tour de France. Gratulujemy ukończenia wyścigu i dziękujemy za emocje, jakich na dostarczył.
Kamil Gradek pierwsze kolarskie sukcesy osiągnął jako wychowanek MGLKS Błękitni Koziegłowy, pod okiem trenera Andrzeja Chmurzewskiego. Później wywalczył m.in. tytuły mistrza i wicemistrza Polski w jezdzie indywidualnej na czas. Obecnie reprezentuje barwy Team Bahrain Victorious
Zawodnik podzielił się na swoim profilu na Facebooku https://www.facebook.com/KamilGradekOfficial wrażeniami z udziału w Tour de France.
 
"To była dla mnie niesamowita przygoda - w swojej karierze startowałem już dwukrotnie w Giro d’Italia, ale „Wielka Pętla” to jeszcze większe przeżycie. Od pierwszego etapu w Kopenhadze, do ostatniego w Paryżu, na trasie były dziesiątki tysięcy kibiców. Szczególnie Pola Elizejskie i cała atmosfera im towarzysząca zrobiły na mnie ogromne wrażenie.
Jeżeli chodzi o kwestie stricte sportowe, to czułem się nieźle. Miałem krótki kryzys w drugim tygodniu, ale w trzecim czułem się już zupełnie dobrze. Realizowałem założenia taktyczne, pomagałem swoim liderom, sam też próbowałem swoich sił w odjazdach.
Zespołowo, pozostaje jednak pewien niedosyt - dwóch naszych liderów na klasyfikację generalną (Damiano i Jack) nie ukończyło rywalizacji ze wzgledów zdrowotnych. Robiliśmy to co w naszej mocy, żeby z tego wyścigu wycisnąć jak najwięcej. Wielokrotnie kończyliśmy etapy w TOP10, Fred i Lulu zajmowali miejsca w TOP3. Niestety zabrakło zwycięstwa etapowego, ale taki jest sport.
Będziemy walczyć dalej, mnie czeka teraz chwila odpoczynku przed kolejnymi startami, ale Tour de France 2022 zostanie w mojej pamięci do końca życia!
Dziękuję Wam za wsparcie - wiem, że kibicowaliście przed telewizorami, czułem także wsparcie Polaków przy trasie. Dzięki!"
 

27

LIP

2022

229

razy

czytano

395/4448

kozieglowy.pl

Najnowsze aktualności

Kalendarz

Logo serwisu.

E-mapa

Logo serwisu.

Galeria

Logo serwisu.

Filmy

Logo serwisu.