Skróty klawiszowe:

Pokaż moduł: Skróty klawiszowe.

Strona wykorzystuje pliki cookies.
Dowiedz się więcej...

Gmina i Miasto Koziegłowy

Gmina i Miasto Koziegłowy

Filtrowanie aktualności

data od

data do

Poligon małego strażaka – projekt sfinansowany ze środków Narodowego Instytutu Wolności - Centrum Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego w ramach Rządowego Programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich  NOWEFIO na lata 2021–2030, realizowany jest przez Ochotniczą Straż Pożarną w Cynkowie, w partnerstwie z Gminą i Miastem Koziegłowy oraz KP PSP Myszków, w okresie od 01.05.2022 r. – 31.12.2022 Zadanie adresowane jest do 80 osób - dzieci i młodzież z Gminy i Miasta Koziegłowy w wieku od 7 do 18 roku życia, należące do MDP przy Jednostkach OSP w Gminie i Mieście Koziegłowy oraz dzieci zainteresowanych tematyką pożarnictwa, MDP i OSP, a nie należące jeszcze do Młodzieżowej Drużyny Pożarniczej Celem zadania jest zwiększenie aktywności społecznej i postaw obywatelskich oraz przygotowanie 80 dzieci i młodzieży z Gminy i Miasta Koziegłowy do pracy społecznej na rzecz ochrony przeciwpożarowej i ewentualnej służby w szeregach MDP poprzez wspólne działania integrujące i szkoleniowe w okresie realizacji zadania.

Działania integrujące i zajęcia aktywizujące przeprowadzone zostaną w ramach utworzonego „ Poligonu Małego Strażaka”, nowej, otwartej formy zajęć dla dzieci i młodzieży z Gminy Koziegłowy, które mają pobudzić zainteresowanie społeczną służbą ratowniczą, pozwolić na realizację potrzeb w zakresie kontaktów z rówieśnikami, rozwijać potrzeby działania na rzecz lokalnej społeczności.  Zajęcia /zbiórki dla uczestników, odbywają się  w remizach strażackich przy jednostkach w miejscowościach Cynków, Pińczyce, Wojsławice, Huta Stara, Rzeniszów, Rosochacz oraz w Miejsko - Gminnym Ośrodku Kultury w Koziegłowach w Koziegłowach: czerwiec - grudzień 2022r. Zajęcia prowadzą druhowie z OSP, wyspecjalizowani strażacy, którzy od wielu lat służą w Ochotniczej Straży Pożarnej przy współpracy z KP PSP Myszków. W ramach projektu dla uczestników zakupiono koszulki a, "Poligon" został doposażony w specjalistyczny sprzęt szkoleniowy wykorzystywany przez uczestników podczas realizacji zadania: tor przeszkód MDP CTIF - urządzenia do ćwiczeń bojowych oraz sprzęt do biegu sztafetowego. Młodzi kandydaci odwiedzą profesjonalne miejsce do ćwiczeń i manewrów dla służb mundurowych ze specjalnym torem przeszkód dla młodzieży w Bielsku Białej. Adepci pożarnictwa  sprawdzą swoje umiejętności podczas zawodów sportowo pożarniczych, które przeprowadzone zostaną na terenie Gminnego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Gniazdowie gm. Koziegłowy.

Dla wszystkich uczestników, Burmistrz Gminy i Miasta Koziegłowy ufundował  czapeczki z logo MDP Gminy i Miasta Koziegłowy. Konkurs na logo przeprowadzony był wśród dzieci i młodzieży z MDP w gminie Koziegłowy, na który wpłynęło około 30 prac.  Zwycięski projekt Nikoli Cogiel z MDP Rosochacz został umieszczony na czapeczkach.  

Finałem projektu będą Strażackie Mikołajki, uroczyste spotkanie mikołajkowe wszystkich uczestników oraz ślubowanie nowych członków Młodzieżowej Drużyny Pożarniczej. Udział w projekcie jest bezpłatny.

 

 

29

SIE

2022

373

razy

czytano

454/4533

kozieglowy.pl

Najnowsze aktualności

Kalendarz

Logo serwisu.

E-mapa

Logo serwisu.

Galeria

Logo serwisu.

Filmy

Logo serwisu.

Mapa inwestycji

Logo serwisu.