Skróty klawiszowe:

Pokaż moduł: Skróty klawiszowe.

Strona wykorzystuje pliki cookies.
Dowiedz się więcej...

Gmina i Miasto Koziegłowy

Gmina i Miasto Koziegłowy

Filtrowanie aktualności

data od

data do

 


Jak każdego roku o tej porze, Mikołaj rozpoczyna swoją wędrówkę z prezentami. W Gminie Koziegłowy już 4 grudnia zawitał do Miejsko Gminnego Ośrodka Promocji Kultury z artystami z Teatru Krakowskiego ART-RE z przedstawieniem Królowa Śniegu. Po występie, przedszkolaki oraz pierwsze klasy Szkoły Podstawowej w Koziegłowach, otrzymały słodycze.

 


 

6 grudnia w Kościele pod wezwaniem Św. Marii Magdaleny, Akcja Katolicka w Koziegłowach zaprosiła Mikołaja prezentami dla dzieci. W uroczystości tej  uczestniczyły całe rodziny ze swoimi pociechami.

 


 

7 grudnia,  na mikołajki, a w ramach projektu "Szkoła atrakcyjna również po lekcjach" realizowanego przez Gminę i Miasto Koziegłowy, uczniowie klas IV, V i VI szkół podstawowych z terenu gminy mieli okazję uczestniczyć w audycji edukacyjnej poświęconej w całości modnej ostatnio tematyce tańca. Choreografowie i tancerze szkoły tanecznej "Saltans" z Częstochowy oraz soliści Akademickiego Teatru Tańca Politechniki Częstochowskiej pod przewodnictwem choreografa Włodzimierza Kucę wprowadzili uczniów w świat tanecznych kroków i figur. (Włodzimierz Kuca-Wiceprezes Polskiego Towarzystwa Tanecznego Freestyle Sędzia Freestyle i Jazz Dance Dyplomowany Nauczyciela Tańca choreograf i założyciel Akademickiego Teatru Tańca Politechniki Częstochowskiej Laureat Nagrody w Plebiscycie Gazety Wyborczej na Twórcę Roku Wydarzenia Roku 2001.Założyciel Szkoły Tańca "Saltans" Tancerz Zawodowy i uczestnik ogólnopolskich i międzynarodowych turniejów tańca). Ciekawa narracja i treści ilustrowane pokazami tanecznymi, przykuwały uwagę zgromadzonej młodzieży. Zademonstrowane zostały różne style tańca nowoczesnego oraz taniec współczesny. Uwidoczniono różnice pomiędzy nimi. Uczniowie mieli okazję oglądać różne formy tańca nowoczesnego- show dance, hip-hop, breakdance oraz "taniec elektryczny". Największy aplauz wzbudził bogaty w akrobacje pokaz breakdance ale słowa podziwu i uznania należą się wszystkim tancerzom. Pod koniec przedstawienia każdy miał okazję spróbować swoich sił na scenie i przekonać się na własnej skórze, że tańczenie wcale nie jest takie trudne, a na parkiecie tanecznym każdy można odnaleźć swoje miejsce. Prowadząca spotkanie Beata Sobczak Kuca umiejętnie potrafiła "zarazić" koziegłowską publiczność swoją pasją do tańca. Chętnym, momentami trudno było zmieścić się na scenie co potwierdza coraz większą popularność tańca. Kolejnym etapem edukacji tanecznej w gminie Koziegłowy, realizowanej w ramach projektu jest wyjazd do Częstochowy wszystkich gimnazjalistów i licealistów do Klubu Politechniki Częstochowskiej na spektakl "Apokalipsa" w wykonaniu Akademickiego Teatru Tańca Politechniki Częstochowskiej. Słodki poczęstunek przygotowali pracownicy ZEAS w Koziegłowach.


 

Również 7 grudnia przedszkolaki w Starej Hucie spotkały się z Mikołajem. Piękne wierszyki i kolędy wykonane przez dzieci, wzruszyły nie tylko Mikołaja, ale również rodziców obecnych na przedstawieniu przygotowanym przez wychowawczynie. Łzy pojawiły się także  u niektórych maluszków, na widok Pana z białą brodą, ale prezenty przyjęły bez oporu od sympatycznego Mikołaja.

 

 

12 grudnia, spotkanie z Mikołajem w Remizie OSP w Lgocie Górnej zorganizowali: Świetlica Środowiskowa w Lgocie Górnej, Zespół Szkół L. Górna, Rada Sołecka, Koło Gospodyń Wiejskich ,  OSP oraz Radny z Lgoty Górnej Mirosław Flak. W części artystycznej wystąpili: Klaudia Walentek, Karolina Okularczyk, Krystian Musialik, Ania Mordalska, Weronika Będkowska, Diana Sojka. Konkursy i zabawy dla dzieci przygotowały i prowadziły Kierownik Świetlic Środowiskowych w Koziegłowach Ilona Żyła, wychowawczyni ze  Świetlicy w Lgocie Górnej Danuta Skwiercz oraz harcerze z 16 drużyny z Zespołu Szkół w Lgocie Górnej z drużynową Małgorzatą Karuzel-Gocyła. Wspaniały poczęstunek i słodycze, którymi obdarował Mikołaj wszystkich uczestników zabawy, ufundowało KGW, OSP Lgota Górna, Sołtys Jarosław Flak z Radą Sołecką, oraz Radny Mirosław Flak.

 

 

W czwartek, 13 grudnia, uczniowie z Zespołu Szkół w Pińczycach, zaprosili kolegów ze Szkoły Podstawowej z Koziegłów do Miejsko Gminnego Ośrodka Kultury w Koziegłowach, na przedstawienie „Dzieci Dzieciom-przesłanie Świętego Mikołaja”. Uczniowie przybliżyli postać Mikołaja oraz o misję, jaką niesie ta tradycja. Inscenizację przygotowały wraz z uczniami,  Anna Szewczyk oraz Małgorzata Będkowska.

 

 

Mamy nadzieję, że Św. Mikołaj  jest jeszcze w naszej gminie i odwiedzi jeszcze wiele miejsc i osób, które na niego czekają. Bożena Kolasa GCI

13

GRU

2007

1997

razy

czytano

4029/4449

Najnowsze aktualności

Kalendarz

Logo serwisu.

E-mapa

Logo serwisu.

Galeria

Logo serwisu.

Filmy

Logo serwisu.