Skróty klawiszowe:

Pokaż moduł: Skróty klawiszowe.

Strona wykorzystuje pliki cookies.
Dowiedz się więcej...

Gmina i Miasto Koziegłowy

Gmina i Miasto Koziegłowy

Filtrowanie aktualności

data od

data do

#Boże Narodzenie na stole# Kłobuck

 

 

16 grudnia 2007r.  w  Gimnazjum im Jana Pawła II w Kłobucku, odbyła się II  Regionalna Prezentacja Stołów Wigilijnych „Boże Narodzenie na Stole”.

 Organizatorem był Regionalny Związek Rolników Kółek i Organizacji Rolniczych oraz Regionalna Rada Kół Gospodyń Wiejskich w Częstochowie, Starostwo Powiatowe w Kłobucku oraz Urząd Gminy Kłobuck. Koło Gospodyń z Koziegłów również prezentowało swoje regionalne dania wigilijne. Wśród smakołyków nie zabrakło na naszym stole piernika bożonarodzeniowego, makowca, sałatki ziemniaczanej, makowca z jabłkami, kapusty wigilijnej ze śliwkami, zacierki z grzybami oraz kompotu z suszu.

 

 

Podczas przeglądu, Koła Gospodyń Wiejskich wystąpiły z repertuarem kolęd i pastorałek. Dyplomy i wyróżnienia odebrały przewodniczące kół. Była też okazja do przedstawienia wyrobów regionalnych; ozdób z drzewa osikowego oraz choinek.

 

 

Wspólna degustacja poświeconych potraw, łamanie opłatkiem, życzenia, wprowadziły  ciepły, serdeczny klimat zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia. Bożena Kolasa

18

GRU

2007

1818

razy

czytano

3875/4296

Najnowsze aktualności

Kalendarz

Logo serwisu.

E-mapa

Logo serwisu.

Galeria

Logo serwisu.

Filmy

Logo serwisu.

Wyszukaj na stronie

Twoja przeglądarka internetowa, bądź system operacyjny, nie wspierają lektora w polskiej wersji językowej.

Uruchom

Wstrzymaj

Przewiń animację o jedno pole w lewo.

Przewiń animację o jedno pole w prawo.

Ukryj moduł.