Skróty klawiszowe:

Pokaż moduł: Skróty klawiszowe.

Strona wykorzystuje pliki cookies.
Dowiedz się więcej...

Gmina i Miasto Koziegłowy

Gmina i Miasto Koziegłowy

Filtrowanie aktualności

data od

data do

Wigilia rozpoczyna święta Bożego Narodzenia- rodzinne święta pełne pięknych tradycji i podniosłego nastroju. Wieczór wigilijny jest najbardziej uroczystym i wzruszającym wieczorem roku, wieczorem wzajemnego zbliżenia, lekcją miłości, zadumy i refleksji. Wieczerze wigilijne, w gminie Koziegłowy  odbyły się w Miejsko Gminnym Ośrodku Promocji Kultury dla osób samotnych, niewidomych, słabo widzących, uczestników Klubu Integracji Społecznej oraz członków Koła Emerytów i Rencistów. W  Zespole Szkół w Koziegłowach, podczas spotkania wigilijnego, uczniowie przybliżyli historię święta Bożego Narodzenia oraz  tradycje z nim związane. Do wspólnego stołu zasiedli uczniowie, nauczyciele, rodzice, przedstawiciele władz samorządowych. Wspólna  modlitwa, kolędy oraz opłatek nadały bardzo uroczysty i poważny charakter tej uroczystości. „Cicha noc, piękna noc”  – te słowa najpełniej oddają charakter spotkania jakie odbyło się 21 grudnia w Cynkowie. W tym dniu tradycyjnie już, jak co roku przed świętami Bożego Narodzenia, na wspólnej Szkolnej Wigilii spotkali się wszyscy uczniowie i nauczyciele Szkoły Podstawowej w Cynkowie. Tegoroczne świętowanie Bożego Narodzenia miało charakter wyjątkowo uroczysty, gdyż uczestniczył w nim szczególny gość – Ks. bp. dr Jan Wątroba, a uczestniczył już trzeci raz, oraz obecni byli przedstawiciele Urzędu Gminy i Miasta w Koziegłowach, radni, rodzice uczniów oraz babcie i dziadkowie.
Uczniowie zaprezentowali przygotowane przez siebie jasełka, w których opowiedzieli o Bożym Narodzeniu i wydarzeniach biblijnych z tym   związanych.
Po jasełkach spotkanie przybrało charakter typowo wigilijny. Wszyscy obecni wysłuchali słów Ewangelii według św. Łukasza, mówiących o narodzeniu  Jezusa, odczytanych uroczyście przez Panią Dyrektor Barbarę Matuszyk. Po czym wszyscy złożyli sobie życzenia łamiąc się opłatkiem. Całej uroczystości towarzyszyło wspólne kolędowanie wszystkich zebranych.
Uroczysta Szkolna Wigilia zakończyła się błogosławieństwem, udzielonym przez Ks. Bp dr  Jana Wątrobę. Takie spotkania organizowane są przed świętami  w wielu instytucjach, szkołach, zakładach pracy. Zawsze i wszędzie w noc wigilijną zbierali się Polacy, żeby okazać sobie bliskość i wzajemny szacunek, aby przełamać się opłatkiem. Bożena Kolasa GCI 

 

21

GRU

2007

1944

razy

czytano

4108/4531

Najnowsze aktualności

Kalendarz

Logo serwisu.

E-mapa

Logo serwisu.

Galeria

Logo serwisu.

Filmy

Logo serwisu.

Mapa inwestycji

Logo serwisu.