Skróty klawiszowe:

Pokaż moduł: Skróty klawiszowe.

Strona wykorzystuje pliki cookies.
Dowiedz się więcej...

Gmina i Miasto Koziegłowy

Gmina i Miasto Koziegłowy

Filtrowanie aktualności

data od

data do

Tak nazywa się projekt realizowany przez Stowarzyszenie dla Rozwoju Gminy Koziegłowy i nawiązuje  do historii bohatera Ziemi Koziegłowskiej i Królestwa

Polskiego, Krystyna herbu Lis z Koziegłów. Był on  właścicielem prywatnej chorągwi wystawionej do wojny z Krzyżakami, Dziedzicem Koziegłów i przyległych wsi, czyli właścicielem kompleksu zwanego kluczem koziegłowskim, baronatem, a nawet państwem koziegłowskim. W ramach zadania zostały  przeprowadzone dwie lekcje o charakterze muzealno-historycznym, nawiązujące do historii ziemi koziegłowskiej.  W Galerii Barbórka mieszczącej się w kościele Św. Barbary miłośnicy historii nie tylko mieli  okazję przenieść się do fascynującego okresu historii Koziegłów, poznać Krystyna z Koziegłów ale również uzyskali wiele cennych informacji dotyczących wskazówek jak można samodzielnie, wykorzystując archiwa i księgi poszerzać samodzielnie wiedzę dotyczącą historii naszej ziemi koziegłowskiej.

Koziegłowy to również obiekty historyczne skrywające wiele ciekawych opowieści i legend. Lekcja muzealna przeprowadzona w formie spaceru po zaułkach miasteczka pozwoliła uczestnikom projektu zapoznać się z historią Pałacu Biskupów Krakowskich, kościołem pw. Św. Barbary wraz z  Galerią Barbórka gdzie zgromadzono bogatą kolekcję zbiorów nawiązujących do dziejów Gminy czy odwiedzić kościól  parafialny pw. Św. Marii Magdaleny, który odkrywa coraz więcej ciekawych informacji ze swej bogatej historii.

Wszystkie spotkania poprowadził p. Leonard Jagoda ze Stowarzyszenia dla Rozwoju Gminy Koziegłowy, badacz historii lokalnej. Człowiek o ogromnej wiedzy historycznej oraz pasji którą chętnie się dzieli z innymi. 

 

30

PAŹ

2022

209

razy

czytano

363/4490

kozieglowy.pl

Najnowsze aktualności

Kalendarz

Logo serwisu.

E-mapa

Logo serwisu.

Galeria

Logo serwisu.

Filmy

Logo serwisu.