Skróty klawiszowe:

Pokaż moduł: Skróty klawiszowe.

Strona wykorzystuje pliki cookies.
Dowiedz się więcej...

Gmina i Miasto Koziegłowy

Gmina i Miasto Koziegłowy

Filtrowanie aktualności

data od

data do

Koncert Patriotyczny ,,Nie zabiorą Ci Ojczyzny, jeśli nosisz ją w sercu…”

Z okazji obchodów 104. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości, w kościele pw. św. Marii Magdaleny w Koziegłowach odbył się 13 listopada Koncert Patriotyczny ,,Nie zabiorą Ci Ojczyzny, jeśli nosisz ją w sercu…”.
 
Wydarzenie zgromadziło wielu mieszkańców oraz zaproszonych gości, wśród nich byli m.in.: Wiceminister Kultury i Dziedzictwa Narodowego Szymon Giżyński, Starosta Powiatu Myszkowskiego Piotr Kołodziejczyk, Wicestarosta Powiatu Myszkowskiego Mariusz Morawiec, Śląska Kurator Oświaty Urszula Bauer, Redaktor Naczelny Gazety Częstochowskiej Urszula Giżyńska, Radni GiM Koziegłowy, dyrektorzy szkół i kierownicy jednostek organizacyjnych GiM Koziegłowy.
 
Przed nimi wystąpili: piosenkarka, kompozytorka i aktywistka społeczna Kasia Moś, tenor Grzegorz Rogut, baryton Michał Kiepura z akompaniamentem Młodzieżowej Orkiestry Dętej z Pińczyc pod batutą dyrygenta Wojciecha Pompki.
 
Koncert rozpoczął się od wspólnego odśpiewana Mazurka Dąbrowskiego. W trakcie całego wydarzenia nie zabrakło chwil wzruszenia i zadumy nad wolnością, która w dzisiejszych czasach nabiera szczególnego wymiaru i znaczenia.
 
W repertuarze artystów znalazły się pieśni patriotyczne: ,,Marsz 1 Brygady”, ,,Jak to na wojence ładnie”, ,,Rozmaryn”, ,,Maszerują strzelcy” i wiele innych
.
Na zakończenie publiczność nagrodziła wykonawców zasłużonymi, gromkimi brawami.
 
Gospodarzem miejsca był proboszcz parafii pw. św. Marii Magdaleny w Koziegłowach Ks. Robert Nemś.
 
Organizatorami wydarzenia byli: Burmistrz Gminy i Miasta Koziegłowy Jacek Ślęczka, dyrektor Szkoły Podstawowej w Pińczycach Joanna Sularz, Stowarzyszenie dla Pińczyc.

14

LIS

2022

429

razy

czytano

436/4576

kozieglowy.pl

Najnowsze aktualności