Skróty klawiszowe:

Pokaż moduł: Skróty klawiszowe.

Strona wykorzystuje pliki cookies.
Dowiedz się więcej...

Gmina i Miasto Koziegłowy

Gmina i Miasto Koziegłowy

Filtrowanie aktualności

data od

data do

Szkoła stawia na rozwiązywanie problemów i przeciwdziałanie agresji

Zespół Szkół w Koziegłowach przystąpił do programu, w trakcie którego uczniowie będą zgłębiać tajniki mediacji rówieśniczych.
 
"Klimat Szkoły. Tworzymy go razem" to, wspierany przez Ministerstwo Edukacji i Nauki, wieloletni projekt Instytutu Edukacji Pozytywnej. Jednym z jego elementów jest wprowadzenie w szkołach komunikacji bez przemocy.
 
"Mediacje w edukacji" i "NVC w szkole" to projekty szkoleniowo-wdrożeniowe mające na celu stworzenie placówki przyjaznej zdrowiu psychicznemu nie tylko uczniów, ale całej społeczności szkolnej. Kompleksowa opieka obejmuje certyfikowane szkolenia na żywo i online, wsparcie trenerów, konsultacje specjalistyczne i wiele innych form pracy skierowanych nie tylko do uczniów ale także do rodziców i nauczycieli. W Zespole Szkół w Koziegłowach zdajemy sobie sprawę, że szkoła stanowi dużą część życia większości społeczeństwa, dlatego ważne jest, aby przychodzenie do niej sprawiało przyjemność. Dodatkowo zauważamy, ze zgrozą, że technika, która daje nam cały świat na talerzu, paradoksalnie zamiast przybliżać oddala nas od siebie. Dzieci wiedzą coraz więcej o świecie jednocześnie mają coraz większe problemy z porozumieniem się w najprostszych tematach czy najmniejszych potyczkach.
 
Niezliczone badania naukowe udowodniły, że ludzie, którzy mają większe umiejętności budowania kontaktów międzyludzkich nie tylko są bardziej szczęśliwi, ale też odnoszą większe sukcesy w życiu. Dlatego Zespół Szkół w Koziegłowach kładzie duży nacisk na rozwiązywanie problemów i wymiany zdań w sposób pozbawiony agresji. Uczniowie szkoły będą mieli niepowtarzalną możliwość zdobyć umiejętność rozwiązywania sytuacji konfliktowych, trudnych i kryzysowych poprzez mediacje rówieśnicze. Z kolei rodzice i nauczyciele zdobędą wiedzę i poszerzą swój warsztat.
 
Informacja została przygotowana w Zespole Szkół w Koziegłowach

29

LIS

2022

271

razy

czytano

377/4530

kozieglowy.pl

Najnowsze aktualności

Kalendarz

Logo serwisu.

E-mapa

Logo serwisu.

Galeria

Logo serwisu.

Filmy

Logo serwisu.

Mapa inwestycji

Logo serwisu.