Skróty klawiszowe:

Pokaż moduł: Skróty klawiszowe.

Strona wykorzystuje pliki cookies.
Dowiedz się więcej...

Gmina i Miasto Koziegłowy

Gmina i Miasto Koziegłowy

Filtrowanie aktualności

data od

data do

Młodzi strażacy uroczyście ślubowali

2 grudnia 2022 r. w Jednostce OSP Wojsławice odbyło się uroczyste ślubowanie nowych członków Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych z Gminy Koziegłowy. Spotkanie było podsumowaniem projektu Poligon Małego Strażaka dofinansowanego ze środków Narodowego Instytutu Wolności - Centrum Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego w ramach Rządowego Programu „Fundusz Inicjatyw Obywatelskich NOWEFIO na lata 2021–2030”.

Projekt realizowany jest przez Ochotniczą Straż Pożarną w Cynkowie w partnerstwie z Gminą i Miastem Koziegłowy, KP PSP w Myszkowie, MGOPK w Koziegłowach, SP w Cynkowie oraz jednostkami: OSP Pińczyce, OSP Wojsławice, OSP Huta Stara, OSP Rzeniszów, OSP Rosochacz. W ślubowaniu wzięło udział około 100 dzieci i młodzieży z jednostek OSP: Cynków, Gliniana Góra, Pińczyce, Rosochacz, Rzeniszów, Stara Huta, Winowno i Wojsławice.

Na uroczystość przybyli: st. brygadier Sergiusz Wiśniewski – Komendant Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Myszkowie, st. kpt. Mateusz Nocuń – zastępca Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Myszkowie, Piotr Kołodziejczyk – Starosta Myszkowski, Mariusz Morawiec – Wicestarosta Myszkowski, Joanna Kołodziejczyk – Przewodnicząca Rady Gminy i Miasta Koziegłowy, Jacek Ślęczka – Burmistrz Gminy i Miasta Koziegłowy, przedstawiciele Zarządów Jednostek OSP: Cynków, Gliniana Góra, Pińczyce, Rosochacz, Rzeniszów, Stara Huta, Winowno, Wojsławice, Bożena Kolasa – inspektor ds. Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego Urzędu Gminy i Miasta Koziegłowy, Joanna Markowska – dyrektor SP w Cynkowie.

Ślubowanie było bardzo uroczyste. Rozpoczęło się od złożenia meldunku przez dowódcę uroczystości, druha Pawła Żaka, na ręce komendanta Powiatowego PSP w Myszkowie Sergiusza Wiśniewskiego i odsłuchania hymnu OSP. Rotę ślubowania oczytała druhna Dagmara Radosz – Prezes OSP Wojsławice. Następnie dh Komendant Sergiusz Wiśniewski oraz Burmistrz Jacek Ślęczka wręczyli młodym strażakom odznaczenia i dyplomy ukończenia projektu Poligon Małego Strażaka.

Dh Jacek Piotrowski z MDP Rosochacz złożył na ręce Burmistrza Gminy i Miasta Koziegłowy podziękowania wszystkim tym , którzy przyczynili się do sukcesu projektu. Młodzież otrzymała natomiast z okazji Mikołajek słodką niespodziankę od Burmistrza Gminy i Miasta Koziegłowy oraz Przewodniczącej Rady Gminy i Miasta Koziegłowy.

– Dziękujemy wszystkim dzieciom, młodzieży oraz ich opiekunom za trud , jaki włożyli w realizację projektu, który przeszedł nasze najśmielsze oczekiwania, co pokazała prezentacja przygotowana przez Bożenę Kolasę, dobrego ducha naszych działań. 2 grudnia w Wojsławicach przechodzi do historii, bowiem w historii naszej jednostki nie było Młodzieżowej Drużyny Pożarniczej. Jest to dla nas ogromne wydarzenie, tym bardziej, że jej powstawanie i tworzenie oparło się o uczestnictwo w megaprzygodzie, czyli projekcie „Poligon małego strażaka” realizowanym w ramach Programu NOWEFIO 2022 – podkreśla Dagmara Radosz, prezes OSP Wojsławice. – Gratulujemy wszystkim nowym członkom MDP wstępującym w szeregi Ochotniczej Straży Pożarnej. Życzymy Wam, droga młodzieży, wytrwałości i satysfakcji w wypełnianiu ciężkiej i ofiarnej pracy dla społeczności. Bogu na chwałę, ludziom na pożytek!

Materiał przygotowany przez OSP Wojsławice

 

 

08

GRU

2022

371

razy

czytano

373/4533

kozieglowy.pl

Najnowsze aktualności

Kalendarz

Logo serwisu.

E-mapa

Logo serwisu.

Galeria

Logo serwisu.

Filmy

Logo serwisu.

Mapa inwestycji

Logo serwisu.