Skróty klawiszowe:

Pokaż moduł: Skróty klawiszowe.

Strona wykorzystuje pliki cookies.
Dowiedz się więcej...

Gmina i Miasto Koziegłowy

Gmina i Miasto Koziegłowy

Filtrowanie aktualności

data od

data do

Dzieci i młodzież wystawiły w domu kultury jasełka

Burmistrz Gminy i Miasta Koziegłowy Jacek Ślęczka oraz społeczność Szkoły Podstawowej w Siedlcu Dużym zaprosili mieszkańców gminy na bożonarodzeniowe jasełka, które odbyły się 11 grudnia w Miejsko-Gminnym Ośrodku Promocji Kultury w Koziegłowach.

Przedstawienie wprowadziło wszystkich w niezwykły klimat świąt Bożego Narodzenia, tym bardziej, że towarzyszyło mu wspólne kolędowanie oraz świąteczny kiermasz, w organizację którego włączyli się wszyscy rodzice na czele z Radą Rodziców SP w Siedlcu Dużym.

Pomysłodawczynią niezwykle wzruszającego scenariusza tegorocznych jasełek była katechetka – Anna Szewczyk, natomiast w ich realizację włączyli się nie tylko uczniowie, ale także nauczyciele, którzy głosili radość ze zbliżającego się narodzenia Pana Jezusa, śpiewając dla niego piękne kolędy. Jasełka przypomniały, że tak jak ponad dwa tysiące lat temu, tak i dzisiaj Boże Dzieciątko puka do drzwi i szuka schronienia w niejednym sercu człowieka. Na zakończenie jasełek została zaśpiewana wzruszająca kolęda dla nieobecnych w wykonaniu dyrektor szkoły Roksany Szczygieł oraz Alicji Sienkiewicz – uczennicy grającej rolę Maryi.

Burmistrz Jacek Ślęczka wyraził ogromne słowa uznania dla całej społeczności szkolnej, która tak pięknie wprowadziła wszystkich w świąteczny klimat. Wyraził również radość z faktu, że aż tak wielu mieszkańców zdecydowało się uczestniczyć w jasełkowym spotkaniu.

Organizatorzy z całego serca dziękują wszystkich uczestnikom bożonarodzeniowych jasełek oraz życzą zdrowych i radosnych świąt!

Materiał został przygotowany w Szkole Podstawowej w Siedlcu Dużym

14

GRU

2022

494

razy

czytano