Skróty klawiszowe:

Pokaż moduł: Skróty klawiszowe.

Strona wykorzystuje pliki cookies.
Dowiedz się więcej...

Gmina i Miasto Koziegłowy

Gmina i Miasto Koziegłowy

Filtrowanie aktualności

data od

data do

Średniowieczna Izba Krystyna z Koziegłów

Stowarzyszenie dla Rozwoju Gminy Koziegłowy realizuje zadanie „Średniowieczna Izba Krystyna z Koziegłów w ramach projektu grantowego „Kultywowanie i promowanie dziedzictwa lokalnego  z obszaru Stowarzyszenia „Partnerstwo Północnej Jury”, który ma na celu: kultywowanie i promowanie dziedzictwa lokalnego oraz stworzenie warunków do budowania przywiązania i szacunku do własnego regionu, do jego tradycji i  kultury poprzez wyposażenie Średniowiecznej Izby Krystyna z Koziegłów. Zadanie jest współfinansowane ze środków Unii Europejskiej w ramach działania „Wsparcie dla rozwoju lokalnego w ramach inicjatywy LEADER” PROW na lata 2014-20

Na terenie Gminy i Miasta Koziegłowy (obszar LGD PPJ)  znajduje się piwnica  w Pałacu Biskupów, która  zostanie   udoskonalona i doposażona w repliki mebli drewnianych nawiązujących do okresu średniowiecza XIV/ XV w: stoły, ławy, krzesło, pulpit, regał, skrzynię i komodę.

Doposażenie piwnicy pozwoli na organizowanie spotkań, lekcji muzealnych dla mieszkańców Gminy. Będzie miejscem które  przyczyni się do integracji społecznej i kulturowej, zaktywizuje mieszkańców, umożliwi prowadzenie  nieodpłatnych zajęć dla dzieci, młodzieży, dorosłych i seniorów nawiązujących do kultury i tradycji oraz wiedzy historycznej dotyczącej naszych przodków.

Koszt realizowanego zadania to  26 460, 00 zł.  Kwotę  25 000,00 zł Stowarzyszenie  otrzymało w ramach dofinansowania.

Stowarzyszenie dla Rozwoju Gminy Koziegłowy to jedyne takie stowarzyszenie w gminie Koziegłowy, które łączy promocję dziedzictwa kulturowego jako czynnika do innowacyjnego rozwój obszaru gminy i PPJ.

22

LUT

2023

253

razy

czytano

225/4445

kozieglowy.pl

Najnowsze aktualności

Kalendarz

Logo serwisu.

E-mapa

Logo serwisu.

Galeria

Logo serwisu.

Filmy

Logo serwisu.

Wyszukaj na stronie

Twoja przeglądarka internetowa, bądź system operacyjny, nie wspierają lektora w polskiej wersji językowej.

Uruchom

Wstrzymaj

Przewiń animację o jedno pole w lewo.

Przewiń animację o jedno pole w prawo.

Ukryj moduł.