Skróty klawiszowe:

Pokaż moduł: Skróty klawiszowe.

Strona wykorzystuje pliki cookies.
Dowiedz się więcej...

Gmina i Miasto Koziegłowy

Gmina i Miasto Koziegłowy

Filtrowanie aktualności

data od

data do

 


"Finał z głową" - czyli pospolite ruszenie w całej Polsce aby pomóc dzieciom ze schorzeniami laryngologicznymi, również w Koziegłowach był niesamowitym wydarzeniem.


Wielkie granie na hali sportowej przy Zespole Szkół  w Koziegłowach rozpoczęło się o godzinie 15:30. Dyrygowała  jak co roku, niezawodna Agata Morawiec. Uroczystość rozpoczął występ wokalny przedszkolaków. Licytacje prowadził Bogdan Wiśniewski.  Po pierwszych licytacjach wystąpili laureaci III Szkolnego Konkursu Tańca Fitness, który odbył się 5 stycznia 2008 roku. Brazylijską sztukę walki zaprezentowała grupa „Artes das Gerais”, największa grupa Capoeira w Polsce z siedzibą w Sosnowcu, z działającą sekcją  również w Myszkowie.Rytm i muzyka, połączenie walki i tańca, to pokazy Capoeiry Zaproszeni goście Instruktor Forminga, Graduado Biscoito, Monitor Boca, Monitor Abelha oraz sekcja z Myszkowa, zademonstrowała kondycję i  sprawność fizyczną, radość i relaks psychiczny, zdobyte na treningach prowadzonych przez uczniów brazylijskiego mistrza Mestre Nem.Pokazy walki Jujitsu, zaprezentował Klub Szogun, działający w Żarkach Letnisku, Myszkowie oraz Poraju. Trzydziestoosobowa grupa pokazała jak ćwiczyć charakter przez dyscyplinę.
Miedzy punktami programu przygrywał młodzieżowy Zespół „O co chodzi”. W kawiarence można było napić się kawy czy herbaty i zjeść kawałek dobrego ciasta. Kabaret „Dno” z Dąbrowy Górniczej rozbawił do łez publiczność, której cały czas przybywało. Podczas licytacji pod młotek poszły torty, koszulki, plakaty sportowców, kalendarze, kubki, gleukometr, monety, a nawet złote kolczyki. Do licytacji włączali się chętnie mieszkańcy, licytowali i mali i dorośli. Finałem był koncert zespołu „Muzyka Końca Lata”, dla młodzieży i młodych duchem, z muzyką indirock, czyli  połączenia masywnego brzmienia gitar i mocnej sekcji rytmicznej.

 W sumie 99 osób, które mają swój udział przy organizacji WOŚP w Koziegłowach, zebrało 18 031 91 zł, w tym 1200zł z licytacji oraz około 200 zł w obcej walucie. Najwięcej do puszek zebrali Lipa Wiktor, Maroń Bartek oraz Piernikarz Mateusz i Kucharska Magda. I chociaż jest mniej niż rok temu, cieszymy się, że te pieniądze pomogą nie jednemu dziecku ze schorzeniami gardła, a sama akcja zaszczepia wśród młodzieży chęć dzielenia się sobą! Bożena Kolasa GCI

 

Podziękowania!

Jako organizator, chciałam złożyć gorące podziękowania na ręce tych wszystkich osób, które w jakikolwiek sposób przyczyniły się do organizacji XVI Finału WOŚP w naszej gminie.
- Dziękuję tym, którzy obdarzyli nas zaufaniem i wpłacili na konto pieniądze potrzebne do zorganizowania
  imprezy.
- Dziękuję tym którzy darowali nam rzeczy materialne.
- Dziękuję tym dzięki którym wolontariusze mogli kwestować, w każdym miejscu naszej gminy.
- Dziękuję rodzicom za dowóz dzieci i przychylność w stosunku do nas.
- Dziękuję dyrekcjom wszystkich szkół, a szczególnie naszej za możliwość zorganizowania tego finału.
- Dziękuję młodzieży za jej zaangażowanie. I wszystkim pozostałym, za każdą symboliczną złotówkę i za
  tak liczną obecność.
- Dziękuję Burmistrzowi Gminy i Miasta Koziegłowy za honorowy patronat całej akcji.
                                                                                                                                           
                                                                                                                                                Agata Morawiec


15

STY

2008

2068

razy

czytano

3964/4401

Najnowsze aktualności

Kalendarz

Logo serwisu.

E-mapa

Logo serwisu.

Galeria

Logo serwisu.

Filmy

Logo serwisu.

Wyszukaj na stronie

Twoja przeglądarka internetowa, bądź system operacyjny, nie wspierają lektora w polskiej wersji językowej.

Uruchom

Wstrzymaj

Przewiń animację o jedno pole w lewo.

Przewiń animację o jedno pole w prawo.

Ukryj moduł.