Skróty klawiszowe:

Pokaż moduł: Skróty klawiszowe.

Strona wykorzystuje pliki cookies.
Dowiedz się więcej...

Gmina i Miasto Koziegłowy

Gmina i Miasto Koziegłowy

Filtrowanie aktualności

data od

data do

Warsztaty plecionkarskie w domu kultury

Warsztaty, które odbyły się 19 maja w Miejsko-Gminnym Ośrodku Promocji Kultury w Koziegłowach miały na celu kultywowanie starych tradycji rękodzielniczych we współczesnym świecie. Widzimy, że twórczość ludowa przeszła długą drogę, dostosowała się do potrzeb i gustów współczesnego odbiorcy.

Korzystając z wikliny, trawy morskiej, sznurków uczestniczki warsztatów stworzyły arcydzieło, które z jednej strony zachowało użytkowy charakter, a z drugiej pokazało artyzm tego rękodzieła. Pod okiem instruktora, Sylwii Piech, każda z uczestniczek zaaranżowała i wykonała oprawę do lusterka. Proste lusterko, obecne w każdym domu przerodziło się w małe dzieło sztuki.

Działanie zrealizowano w ramach ,,II Jurajskiego Festiwalu Kultury Ludowej" z dofinansowaniem Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach programu "Kultura ludowa i tradycyjna".

Plecionkarstwo, to jedno z najstarszych rzemiosł wykonywanych przez człowieka. Poprzez wytwarzanie z wikliny, rogoży,słomy, trawy zaspakajano podstawowe potrzeby człowieka w zakresie ubrań, sprzętów domowych czy wyrobów stosowanych w gospodarstwach.

Materiał przygotowany przez MGOPK

22

MAJ

2023

210

razy

czytano

156/4444

kozieglowy.pl

Najnowsze aktualności

Kalendarz

Logo serwisu.

E-mapa

Logo serwisu.

Galeria

Logo serwisu.

Filmy

Logo serwisu.