Skróty klawiszowe:

Pokaż moduł: Skróty klawiszowe.

Strona wykorzystuje pliki cookies.
Dowiedz się więcej...

Gmina i Miasto Koziegłowy

Gmina i Miasto Koziegłowy

Filtrowanie aktualności

data od

data do

Ogólnopolskie konkursy KRUS rozstrzygnięte

W Olsztynie koło Częstochowy odbył się 1 czerwca Integracyjny Dzień Dziecka. Łącznie w wydarzeniu wzięło udział około 200 dzieci z województwa śląskiego, Gminy Olsztyn jak i dzieci z Ukrainy, które przebywają obecnie w Ośrodku Święta Puszcza. Patronat nad imprezą sprawował Wojewoda Śląski Jarosław Wieczorek, a głównym organizatorem przedsięwzięcia był Caritas Archidiecezji Częstochowskiej z ks. Markiem Batorem na czele oraz Kasa Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego Oddział Regionalny w Częstochowie. Podczas imprezy dyrektor OR KRUS w Częstochowie – Piotr Dobosz wraz z zastępcą Krzysztofem Sosnowskim i kierownikiem wydziału prewencji wręczali dyplomy pamiątkowe oraz nagrody wszystkim laureatom i wyróżnionym w XIII Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym dla Dzieci oraz IV Ogólnopolskim Konkursie na Rymowankę dla Dzieci o Bezpieczeństwie w gospodarstwie rolnym pod hasłem „Bezpiecznie na wsi mamy, niebezpiecznych substancji unikamy”.

W organizację całego przedsięwzięcia włączyło się wiele instytucji i organizacji, a także włodarze miast i gmin, z których pochodzili laureaci, m.in. Burmistrz Gminy i Miasta Koziegłowy Jacek Ślęczka. 

Wszyscy obecni na imprezie chętnie wspomogli organizatorów w obdarowywaniu laureatów konkursów, a byli to m.in.: Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa, Agencja Restrukturyzacji
i Modernizacji Rolnictwa, Państwowa Inspekcja Pracy, Bank BNP Paribas, Regionalny Fundusz Gospodarczy, Ośrodek Szkolenia i Pozyskiwania Środków Unijnych - Agrofun, Stadion Śląski w Chorzowie, JSW Ochrona z Jastrzębia Zdroju. We wspólną zabawę włączyły się również służby tj.: Komenda Miejska Policji w Częstochowie, Państwowa Straż Pożarna, Inspekcja Transportu Drogowego i Lasy Państwowe - Nadleśnictwo Złoty Potok. W imieniu pani europoseł Jadwigi Wiśniewskiej, upominki wręczała Poseł na Sejm RP Lidia Burzyńska.

Z najlepszymi życzeniami dla  najmłodszych zwrócili się Ryszard Majer – Senator RP, Mariusz Trepka – Poseł na Sejm RP, Robert Magdziarz – wicewojewoda śląski, a w imieniu sekretarza stanu w Ministerstwie Kultury i Dziedzictwa Narodowego Szymona Giżyńskiego, list odczytała Teresa Pala z Krajowego Ośrodka Wsparcia Rolnictwa.

Spośród 932 prac nadesłanych z terenu województwa śląskiego w konkursie plastycznym, zostały wyróżnione 22 prace. Wśród nagrodzonych prac znalazł się uczeń kl. I Szkoły Podstawowej w Gniazdowie Alan Łędka, uczennica Szkoły Podstawowej w Winownie Julia Kidawa. Natomiast w konkursie na rymowankę wzięło udział 55 uczniów, spośród których wybrano i nagrodzono łącznie 18 prac. Wśród nagrodzonych znalazł się uczeń kl. IV Szkoły Podstawowej w Pińczycach Kacper Machura.

Wszystkie dzieci zostały hojnie obdarowane przez sponsorów nagrodami za wysiłek włożony
w wykonanie prac i wspaniałą kreatywność.

Pracownicy KRUS przygotowali specjalną wystawę z wyróżnionymi pracami dzieci,
co pozwoliło swobodnie podziwiać niezwykłe zdolności naszych pociech.

Organizatorzy zapewnili najmłodszym wiele atrakcji i zabaw, a wśród nich m.in.: zamki dmuchane, pokaz wozu strażackiego i policyjnego, koncert służb mundurowych, malowanie twarzy, wspólne grillowanie i zabawy.

Był to dzień pełen niezapomnianych wrażeń, spędzony aktywnie  na świeżym powietrzu, a najmłodsi korzystali do woli z licznych atrakcji przygotowanych specjalnie dla nich.

Gratulujemy naszym uczniom i życzymy dalszych sukcesów.

Materiał został przygotowany w Szkole Podstawowej w Gniazdowie

02

CZE

2023

410

razy

czytano

266/4569

kozieglowy.pl

Najnowsze aktualności

Kalendarz

Logo serwisu.

E-mapa

Logo serwisu.

Galeria

Logo serwisu.

Filmy

Logo serwisu.

Mapa inwestycji

Logo serwisu.