Skróty klawiszowe:

Pokaż moduł: Skróty klawiszowe.

Strona wykorzystuje pliki cookies.
Dowiedz się więcej...

Gmina i Miasto Koziegłowy

Gmina i Miasto Koziegłowy

Filtrowanie aktualności

data od

data do

I Regionalny Festiwal Orkiestr Dętych w Pińczycach

W Pińczycach odbył się 4 czerwca I Regionalny Festiwal Orkiestr Dętych. Na scenie zaprezentowało się pięć orkiestr: Gminna Młodzieżowa Orkiestra Dęta z siedzibą w Pińczycach, Orkiestra Dęta Ochotniczej Straży Pożarnej w Żarkach, Orkiestra Dęta Zakładu Górniczego Sobieski Tauron Wydobycie S.A. w Jaworznie, Orkiestra Marszowo-Swingowa z Mogielnicy oraz Orkiestra Kiełczygłów.

W ich wykonaniu wysłuchać można było m.in. największych szlagierów muzyki rozrywkowej. Pogoda dopisała, więc chętnych do oglądania orkiestrowych popisów nie zabrakło. Orkiestry nagradzane były gromkimi brawami.

Zanim doszło do koncertu członkowie orkiestr przemaszerowali z placu przy OSP w Pińczycach na plac szkolny. Wszystko odbyło się przy dźwiękach orkiestrowej muzyki.

Gospodarzami Festiwalu byli Starosta Myszkowski Piotr Kołodziejczyk i Burmistrz Gminy i Miasta Koziegłowy Jacek Ślęczka. Imprezę poprowadziła Dyrektor Szkoły Podstawowej w Pińczycach Joanna Sularz.

– Orkiestra z Jaworzna chce we wrześniu zorganizować imprezę o podobnym charakterze. Już nas zaprosili. Jak powiedzieli po raz pierwszy spotkali się z tak wspaniałym przyjęciem jak w Pińczycach i podkreślali profesjonalną organizację festiwalu – mówi Joanna Sularz. – Odezwały się do nas już inne orkiestry, które chciałyby wystąpić na festiwalu w przyszłym roku. Mam nadzieję, że uda się go zorganizować.

07

CZE

2023

291

razy

czytano

180/4490

kozieglowy.pl

Najnowsze aktualności

Kalendarz

Logo serwisu.

E-mapa

Logo serwisu.

Galeria

Logo serwisu.

Filmy

Logo serwisu.