Skróty klawiszowe:

Pokaż moduł: Skróty klawiszowe.

Strona wykorzystuje pliki cookies.
Dowiedz się więcej...

Gmina i Miasto Koziegłowy

Gmina i Miasto Koziegłowy

Filtrowanie aktualności

data od

data do

Członkowie Uniwersytetu na rowerowym szlaku

Seniorzy na rowerach to hasło Rajdu Rowerowego, w którym wzięło udział 11 członków sekcji rowerowej Koziegłowskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku.

11 czerwca 2023 r. wyruszyli na Rajd Rowerowy wzdłuż wybrzeża, od Świnoujścia do Ustki, pokonując trasę 300 km. W Świnoujściu na uczestników czekały rowery przetransportowane użyczonym busem. Logistycznie opracowana trasa to ścieżka rowerowa R-10 wzdłuż wybrzeża Bałtyku, noclegi na trasie przejazdu w miejscowościach: Świnoujście, Międzywodzie, Mrzeżyno, Sarbinowo, Darłowo i docelowa Ustka.

Wyjazd nie był przypadkowy. Już w styczniu lider sekcji, Tomasz Kwaśniewski zaproponował trasę i ogłosił rekrutację do wyjazdu. Od tego czasu osoby chętne zaczęły przygotowywania do „wyprawy” m. in. zakup odpowiedniego stroju, wyposażenie i przegląd rowerów oraz trening. Start miał miejsce w Świnoujściu, przy granicy polsko-niemieckiej.

Trasa rowerowa biegnie po pięknych krajobrazowo i historycznych terenach.

- Podczas jazdy zwiedzaliśmy mijane miejscowości, a w nich ciekawe miejsca. Świnoujście - Fort Anioła, przeprawa Promem, Międzyzdroje - Aleja Gwiazd i molo, Niechorze, Kołobrzeg, Gąski, Darłowo, Jarosławiec, Ustka - latarnie morskie, pomnik 16 południka w Chłopach, po drodze zwodzone mosty. Było dużo śmiechu i dodatkowych kilometrów. Posiłkując się nawigacją trafiliśmy na zamknięte drogi lub zarośla w polach. Spotkane osoby były nam życzliwe, niejednokrotnie zazdrościli nam, a nawet podczas jazdy liczono nas. Podczas pobytu czas płynął w miłej atmosferze, był grill, piosenki i dobry humor. 18 czerwca wróciliśmy do Koziegłów – mówi Grażyna Kuźba, prezes KUTW.

Rajd Seniorów KUTW to „wyprawa życia”. Jak mówią uczestnicy: Daliśmy radę. Godnie reprezentowaliśmy Gminę i Miasto Koziegłowy.

Dziękujemy Burmistrzowi Gminy i Miasta Koziegłowy, darczyńcom, wszystkim, którzy uwierzyli w nas i w różny sposób pomogli w realizacji tego rajdu.

W rajdzie wzięli udział: Grażyna i Marian Kuźba, Ewa i Tomasz Kwaśniewscy, Urszula i Mieczysław Bzdura, Alicja Kozieł, Barbara Pakuła, Teresa Chuchacz, Małgorzata Lichota i Andrzej Kwaśniewski.

 

https://www.youtube.com/embed/SMw1nNU3XzI" title="YouTube video player" frameborder="0" allow="accelerometer; autoplay; clipboard-write; encrypted-media; gyroscope; picture-in-picture; web-share" allowfullscreen>

05

LIP

2023

115

razy

czytano

69/4401

kozieglowy.pl

Najnowsze aktualności

Kalendarz

Logo serwisu.

E-mapa

Logo serwisu.

Galeria

Logo serwisu.

Filmy

Logo serwisu.