Skróty klawiszowe:

Pokaż moduł: Skróty klawiszowe.

Strona wykorzystuje pliki cookies.
Dowiedz się więcej...

Gmina i Miasto Koziegłowy

Gmina i Miasto Koziegłowy

Filtrowanie aktualności

data od

data do

Szkole w Mysłowie nadano imię św. Antoniego z Padwy

Dziś odbyła się uroczystość nadania Szkole Podstawowej Stowarzyszenia Szkół Katolickich w Mysłowie imienia św. Antoniego z Padwy oraz poświęcenie sztandaru szkoły.
 
Uroczystość rozpoczęła się od Mszy Świętej w Sanktuarium św. Antoniego w Koziegłówkach, którą odprawił arcybiskup metropolita częstochowski dr Wacław Depo. Duchowny poświęcił także sztandar szkoły.
 
Po Mszy Św. jej uczestnicy udali się do remizy OSP w Mysłowie, gdzie odbyła się część oficjalna imprezy. Ze strony Gminy i Miasta Koziegłowy uczestniczyli w niej Burmistrz Jacek Ślęczka oraz Sekretarz GiM Koziegłowy Krzysztof Bąk. Burmistrz pogratulował dyrektor szkoły nadania szkole imienia św. Antoniego, podkreślając wartości jakie reprezentuje katolicka szkoła w Mysłowie. Przekazał też dyrektor okolicznościową tabliczkę. Prezes SPSK Maria Chodkiewicz przekazała z kolei Burmistrzowi obraz św. Antoniego.
 
Po wystąpieniach zaproszonych gości oraz dyrektor Szkoły Podstawowej w Mysłowie, Iwony Kępy, młodzież zaprezentowała spektakl o życiu św. Antoniego z Padwy oraz koncert orkiestry dętej.

07

CZE

2024

143

razy

czytano

8/4570

kozieglowy.pl

Najnowsze aktualności