Skróty klawiszowe:

Pokaż moduł: Skróty klawiszowe.

Strona wykorzystuje pliki cookies.
Dowiedz się więcej...

Gmina i Miasto Koziegłowy

Gmina i Miasto Koziegłowy

Filtrowanie aktualności

data od

data do

Krajowa czołówka kolarskiej młodzieży rywalizowała w Gminie Koziegłowy

Przez dwa weekendowe dni, 8-9 czerwca, młodzi zawodnicy i zawodniczki rywalizowali w Gminie Koziegłowy w XLVI Ogólnopolskim Wyścigu Kolarskim Puchar Polski pod Patronatem Burmistrza Gminy i Miasta Koziegłowy. Była to VII seria zawodów z cyklu Pucharu Polski. Organizatorem imprezy był MG LKS „Błękitni” Koziegłowy, a za całość odpowiadał tradycyjnie Andrzej Chmurzewski.

Rozgrywany w Gminie Koziegłowy od wielu lat wyścig przyciąga zawodników i zawodniczki z klubów z całej Polski. Pierwszego dnia odbywa się jazda indywidualna na czas. W tym roku w kilku kategoriach wiekowych rywalizowało w niej ponad 240 dziewcząt i chłopców.Wyścig rozgrywany jest w następujących kategoriach: Żak, Żakini, Młodzik, Młodziczka, Junior Młodszy, Juniorka Młodsza, Junior, Juniorka, Orlik, Orliczka oraz Elita Kobiet.

Juniorzy startują w wyścigu ze startu wspólnego wspólnie z Orlikami, więc wielu z nich nie dojechało do mety wskutek przekroczenia limitu czasu. Wielu z zawodników nie wytrzymało też trudów rywalizacji w wymagającym terenie. W juniorach młodszych w trakcie wyścigu wycofanych zostało aż 55 zawodników na 110 startujących, w Orlikach 22 na 52 startujących. W Juniorach wyścig ukończyło tylko 3 zawodników.

Nagrodę za wygranie premii specjalnej na pierwszej rundzie ufundowaną przez Konrada Jasika z firmy Clarex zdobyli Jakub Musialik (Lubelskie Perła Polski) oraz Oskar Maśka (Błękitni Koziegłowy).

– Jestem zadowolony z występu młodych zawodników Błękitnych, którzy startowali w wyścigu dopiero drugi raz i przyjechali do mety w zasadniczej grupie. Jeśli chodzi o juniorów, nie ma powodów do radości, bo niestety nie ukończyli wyścigu. Widać, że wielu ze startujących nie jest jeszcze odpowiednio przygotowanych do tak ciężkiego wyścigu – mówi Andrzej Chmurzewski, trener Błękitnych. – Chciałbym podziękować Policji za zabezpieczenie wyścigu oraz druhom z OSP: Koziegłowy, Rosochacz, Pińczyce, Mysłów, Pustkowie Lgockie i Stara Huta.

Zawodnikom i zawodniczkom kibicował Burmistrz Gminy i Miasta Koziegłowy Jacek Ślęczka, który wręczył im również puchary i nagrody.

Wyniki wyścigów dostępne są na STRONIE


 

 

 

14

CZE

2024

136

razy

czytano

23/4592

kozieglowy.pl

Najnowsze aktualności