Skróty klawiszowe:

Pokaż moduł: Skróty klawiszowe.

Strona wykorzystuje pliki cookies.
Dowiedz się więcej...

Gmina i Miasto Koziegłowy

Gmina i Miasto Koziegłowy

Filtrowanie aktualności

data od

data do

Bezpłatny wyjazd na warsztaty, badania i konsultacje

Ogólnopolskie Stowarzyszenie Pacjentów "EcoSerce" jest organizatorem bezpłatnego spotkania dotyczącego otyłości. Podczas niego omawiane będą m.in. powiązania pomiędzy chorobami kardiologicznymi, diabetologicznymi i nefrologicznymi. Uczestnicy spotkania będa mogli wziąc udział w nieodpłatnych badaniach i konsultacjach ze specjalistami. Więcej informacji na plakacie poniżej.

W sprawie bezpłatnego wyjazdu można kontaktować się pod nr tel. 519 728 194.

Autokar wyjeżdża z Niegowej o godz. 8:30,

Osoby z rejonu Myszkowa -  godz. 8:50 (pod McDonald),

Osoby z rejonu Koziegłów - godz. 9:10- 9:15 (Rynek Koziegłowy).

CDN, czyli jak nie dać się chorobom przewlekłym

O zależności pomiędzy kardiologią, diabetologią, nefrologią i otyłością… nie powiedziano jeszcze na tyle dużo, aby świadomość pacjentów była na poziomie pozwalającym minimalizować ryzyko wpływu jednego schorzenia na drugie. Stowarzyszenie EcoSerce wychodzi temu wyzwaniu naprzeciw, organizując warsztaty „CDN + Otyłość 2024”. To spotkanie zarówno dla pacjentów, jak i środowiska medycznego.

Już 29 czerwca br. w Muzeum Śląskim w Katowicach odbędzie się wyjątkowe spotkanie edukacyjne, którego podstawowym celem jest zwiększenie świadomości na temat profilaktyki pierwotnej i wtórej w zakresie leczenia chorób serca i innych powiązanych z tym schorzeń. Spotkanie przewidziano zarówno dla osób zmagających się z powyższymi chorobami, ich bliskich i opiekunów, jak również dla osób zdrowych.

Brak szerokiej świadomości społecznej na temat korelacji między chorobami kardiologicznymi, diabetologicznymi i nefrologicznymi sprawia, że zarządzanie wielochorobowością w przypadku powyższych, nie przynosi optymalnych efektów. Do tego dochodzi otyłość – poważny problem XXI wieku, który jest poważnym czynnikiem prowadzącym do licznych powikłań. Brakuje rozwiązań systemowych, jak i odpowiednich narzędzi do zarządzania pacjentem z tymi schorzeniami, już na poziomie leczenia w ramach POZ.

- Naszym priorytetem jest dostarczenie uczestnikom wiedzy oraz narzędzi pozwalających lepiej zarządzać swoim zdrowiem. Nie mam wątpliwości, że edukacja jest kluczowa w walce z chorobami serca oraz schorzeniami bardzo często idącymi w parze, jak choroby nerek, cukrzyca czy otyłość – mówi Agnieszka Wołczenko, prezes Stowarzyszenia EcoSerce.

Czego mogą spodziewać się uczestnicy warsztatów?

Osoby, które wezmą udział w spotkanie będą mogły wysłuchać ekspertów z dziedziny kardiologii, nefrologii czy diabetologii. Uzupełnieniem spotkania będzie edukacja na temat otyłości oraz jej wpływu na wymienione schorzenia. Swoim doświadczeniem podzielą się również pacjenci, aby za pomocą własnych historii pokazywać perspektywę chorych.

Organizowane przez Stowarzyszenie EcoSerce ma być platformą wiedzy i wymiany doświadczeń chorych, szansą integracji środowiska i budowania świadomości społecznej na temat wielochorobowości.

Uczestnicy otrzymają bezpłatne materiały edukacyjne. Podczas warsztatów będzie możliwość wykonania podstawowych badań. Do dyspozycji obecnych będą również eksperci prowadzący konsultacje.

- Tego rodzaju spotkania pozwalają nam realizować naszą misję edukacji społecznej, ale również zbliżać się do innych pacjentów, integrować to środowisko i łączyć je z ekspertami w nieco innym wymiarze tylko klasycznie lekarz – pacjent. Nie mam wątpliwości, że takie inicjatywy mają realne przełożenie na wzrost wiedzy pacjentów i ich późniejsze wybory i zachowania. Serdecznie zapraszam pacjentów oraz ich bliskich na to wyjątkowe spotkanie – dodaje Agnieszka Wołczenko.

Projekt ma wymiar ogólnopolski, a udział w wydarzeniu jest bezpłatny. Warsztaty zostały objęte Honorowym Patronatem Marszałka Województwa Śląskiego, Rzecznika Praw Pacjenta, Śląskiego uniwersytetu Medycznego, Śląskiej Izby Lekarskiej.

17

CZE

2024

99

razy

czytano