Skróty klawiszowe:

Pokaż moduł: Skróty klawiszowe.

Strona wykorzystuje pliki cookies.
Dowiedz się więcej...

Gmina i Miasto Koziegłowy

Gmina i Miasto Koziegłowy

Filtrowanie aktualności

data od

data do

Sensoryczny ogród w Zespole Szkół w Koziegłowach

20 czerwca nastąpiło uroczyste otwarcie nowego ogrodu sensorycznego w Zespole Szkół w Koziegłowach. Projekt został zrealizowany dzięki fundacji Banku Śląskiego ING Dzieciom.

Projekt konkursowy, dzięki któremu udało się pozyskać 10 000 złotych opracowała Dyrekcja szkoły wraz z nauczycielem integracji sensorycznej, Mirosławą Stelmach-Kwoką.

- Dziękujemy Zarządowi ING Bank Śląski za pozytywne rozpatrzenie naszego projektu oraz panu Michałowi Kubalskiemu za koordynację projektu - mówi Karolina Turoń - Miklas, Dyrektor ZS w Koziegłowach. - Ogród sensoryczny to wyjątkowa przestrzeń, w której można odkrywać bogactwo i piękno przyrody wszystkimi swoimi zmysłami. Nie tylko wzrokiem, ale także węchem, dotykiem, smakiem, słuchem o także ruchem. W takiej przestrzeni można się poczuć twórczo i bajkowo. Ogród pozwala obniżyć poziom stresu, wyciszyć się, a jednocześnie zwiększa koncentrację. Przebywanie w takim ogrodzie ma wymiar terapeutyczny i edukacyjny.

W uroczystości otwarcia ogrodu sensorycznego uczestniczyli m.in. przedstawiciele ING Bank Śląski, Krzysztof Bąk - Sekretarz GiM Koziegłowy oraz Bożena Kolasa - Dyrektor ZEAOS w Koziegłowach.

Goście mogli zapoznać się też z rękodziełem z osikowego łyka, które zaprezentowali Roman Noszczyk z Osikowej Doliny oraz Wiesława Machura.

25

CZE

2024

209

razy

czytano

14/4592

kozieglowy.pl

Najnowsze aktualności

Kalendarz

Logo serwisu.

E-mapa

Logo serwisu.

Galeria

Logo serwisu.