Skróty klawiszowe:

Pokaż moduł: Skróty klawiszowe.

Strona wykorzystuje pliki cookies.
Dowiedz się więcej...

Gmina i Miasto Koziegłowy

Gmina i Miasto Koziegłowy

Filtrowanie aktualności

data od

data do

Otwarcie obiektu sportowego przy Szkole Podstawowej w Cynkowie


7 czerwca przy Szkole Podstawowej w Cynkowie uroczyście oddano do użytku nowy obiekt sportowy.

Gmina i Miasto Koziegłowy biorąc udział w programie Ministerstwa Sportu oraz PZU S.A. i PZU Życie „Blisko-Boisko” na rok 2007 i otrzymała dofinansowanie w kwocie 300 tys. zł. (w tym: 100 tys. zł. ze środków Funduszu Rozwoju Kultury oraz 200 tys. ze środków PZU S.A. i PZU Życie S.A). Cały koszt inwestycji to 645 tys. zł.
Uroczystego przecięcia wstęgi dokonali przedstawiciele władz wojewódzkich, samorządowych i lokalnych, przedstawiciel PZU oraz dyrektor szkoły i przedstawiciel uczniów, a miejscowy proboszcz – ks. Zygmunt Furgoł poświęcił nowy obiekt.

 Z okazji tego szczególnego wydarzenia, jakim niewątpliwie dla społeczności szkolnej i lokalnej było oddanie do użytku boiska do piłki nożnej i bieżni, uczniowie przygotowali pod kierunkiem swoich nauczycieli wspaniałe widowisko muzyczno – sportowe.
Wszyscy przybyli mogli zobaczyć uroczyste zapalenie „znicza olimpijskiego” ogniem  pochodni, z która na nowy obiekt przybiegł „młody sportowiec”, strzał gola piłką przywiezioną z Turynu z klubowego sklepu drużyny Juventus Turyn w wykonaniu najlepszego strzelca w gminie – ucznia kl. VI Szkoły Podstawowej w Cynkowie – Dawida Lepiarza oraz zobaczyć układy taneczne i  akrobatyczne uczniów klas II -VI wykonujących perfekcyjnie szpagaty, mostki i gwiazdy oraz taniec z hula hop.
Wielkie brawa zebrał uczeń kl. IV – Michał Sapota, który wcielił się w „człowieka gumę” i zatańczył „breakdance”.
W swoim programie uczniowie udowodnili, że nowy obiekt sportowy przy szkole w Cynkowie, to nie przypadek i przypomnieli sukcesy, które odnoszą w piłce nożnej, piłce halowej, w siatkówce, lekkoatletyce i w tańcu, zarówno drużynowo jak i indywidualnie, sięgając szczebla rejonowego.

 

10

WRZ

2010

1915

razy

czytano