Skróty klawiszowe:

Pokaż moduł: Skróty klawiszowe.

Strona wykorzystuje pliki cookies.
Dowiedz się więcej...

Gmina i Miasto Koziegłowy

Gmina i Miasto Koziegłowy

Filtrowanie aktualności

data od

data do

Plebania w Koziegłówkach odzyskała dawny blask

Zakończyła się rewitalizacja zabytkowej plebanii w Koziegłówkach. Inwestycja polegała na wykonaniu robót budowlanych w budynku plebanii wpisanym do gminnej ewidencji zabytków. Przeprowadzono remont elewacji obejmujący: tynki, detale architektoniczne, malowanie, stolarkę okienną i drzwiową, obróbki blacharskie oraz zabezpieczenie przeciwwilgociowe ścian zewnętrznych.

Celem inwestycji było zabezpieczenie zlokalizowanego w sąsiedztwie Sanktuarium św. Antoniego Padewskiego zabytkowego budynku plebanii przed zniszczeniem i podniesienie jego wartości zabytkowej poprzez przywrócenie pierwotnej, historycznej formy.

Dofinansowanie z Rządowego Programu Odbudowy Zabytków w ramach Polskiego Ładu na zadanie pn. „Zachowanie materialnego dziedzictwa kultury rewitalizacja zabytkowej plebanii położonej w zespole kościoła i centrum miejscowości” wyniosło 298 089,80 zł, a całkowity koszt rewitalizacji to 304 173,26 zł.

14

LIS

2025

221

razy

czytano

20/4955

kozieglowy.pl

Najnowsze aktualności

Kalendarz

Logo serwisu.

E-mapa

Logo serwisu.

Galeria

Logo serwisu.

Filmy

Logo serwisu.

Mapa inwestycji

Logo serwisu.

Wyszukaj na stronie

Twoja przeglądarka internetowa, bądź system operacyjny, nie wspierają lektora w polskiej wersji językowej.

Zdjęcie:

Zdjęcie:

Zdjęcie:

Zdjęcie:

Zdjęcie:

Zdjęcie:

Zdjęcie:

Uruchom

Wstrzymaj

Przewiń animację o jedno pole w lewo.

Przewiń animację o jedno pole w prawo.

Ukryj moduł.