Skróty klawiszowe:

Pokaż moduł: Skróty klawiszowe.

Strona wykorzystuje pliki cookies.
Dowiedz się więcej...

Gmina i Miasto Koziegłowy

Gmina i Miasto Koziegłowy

Filtrowanie aktualności

data od

data do

Cynków z wizytą w słonecznej Italii

 


W jeszcze wiosennej, ale jakże już słonecznej Italii odbyła się kolejna wizyta robocza programu Comenius – Partnerskie Projekty Szkół. W wizycie uczestniczyli uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Cynkowie wraz ze swoimi opiekunami, którzy razem z partnerami ze szkół z Wielkiej Brytanii, Turcji, Szwecji, Rumunii i oczywiście z Włoch realizują projekt „Różne życie, jedna Europa”.
Szkoła włoska – gospodarz wizyty znajduje się w jednym z największych miast Włoch – Turynie.
W czasie pobytu uczestnicy wizyty mieli przede wszystkim okazje poznać bliżej szkoły różnych typów, zarówno te w których edukację rozpoczynają trzyletnie maluchy jak i szkoły w których uczą się nastolatkowie. Rozmawiali z uczniami i nauczycielami o systemie edukacji we Włoszech ale także razem śpiewali i bawili się w różne gry i zabawy przygotowane przez gospodarzy. Dużo czasu poświęcili na omówieniu realizowanego wspólnie projektu.
Nie zabrakło też okazji aby poznać bliżej kulturę, tradycje, zwyczaje oraz mentalność Włochów oraz by popróbować prawdziwej włoskiej pizzy, spagetti i capuccino oraz wielu innych włoskich specjałów.
Partnerzy projektu mieli także możliwość zwiedzić najważniejsze i najciekawsze miejsca w Turynie. Do takich miejsc na pewno  należy Mole Antoneliana z Narodowym Muzeum Kina, w którym szklana windą wjeżdża się na taras widokowy, by podziwiać panoramę miasta oraz Muzeum Egipskie, z druga co do wielkości, po muzeum w Kairze, kolekcją starożytności egipskich, wśród których można zobaczyć np. posąg Ramzesa II.
Uczestnicy wizyty w Turynie zwiedzili też Basilice di Superga, Palazzo Reale, kościół San Lorenzo  i katedrę z kaplicą „Całunu Turyńskiego” oraz rzymską część miasta.
Ponadto nie małą przygodą było zwiedzenie Pizy i zobaczenie na własne oczy krzywej wieży (jest naprawdę bardzo krzywa) oraz wizyta w Mediolanie – włoskiej stolicy mody i zwiedzenie trzeciej co do wielkości na świecie katedry oraz odwiedzenie Genui – rodzinnego miasta Krzysztofa Kolumba.
Wszyscy uczestniczący w wizycie partnerzy byli zgodni, że Włochy, to piękny, malowniczy i poetycki kraj.
W ramach wizyty każda ze szkół promowała swój kraj, a szczególnie  region, z którego przyjechała. Nasza szkoła wywiązała się z tego zadania bardzo dobrze dzięki dobrej współpracy z przedstawicielami Stowarzyszenia dla Rozwoju Gminy Koziegłowy i Partnerstwa Północnej Jury.
Cała wizyta była niezapomnianą przygodą i okazją do bliższego poznania oraz wymiany doświadczeń. Koordynator projektu Dorota Zenderowska

 

07

LIP

2008

1694

razy

czytano

3623/4154

Najnowsze aktualności

Kalendarz

Logo serwisu.

E-mapa

Logo serwisu.

Galeria

Logo serwisu.

Filmy

Logo serwisu.

Wyszukaj na stronie

Twoja przeglądarka internetowa, bądź system operacyjny, nie wspierają lektora w polskiej wersji językowej.

Uruchom

Wstrzymaj

Przewiń animację o jedno pole w lewo.

Przewiń animację o jedno pole w prawo.

Ukryj moduł.