Skróty klawiszowe:

Pokaż moduł: Skróty klawiszowe.

Strona wykorzystuje pliki cookies.
Dowiedz się więcej...

Gmina i Miasto Koziegłowy

Gmina i Miasto Koziegłowy

Filtrowanie aktualności

data od

data do

Uroczystość jubileuszowa w Parafii Lgota Mokrzesz

 

 


22 sierpnia odbyła się Jubileuszowa Msza Dziękczynna z racji 25 - lecia utworzenia ośrodka duszpasterskiego oraz 20 – lecia erygowania Parafii p.w. Św. Jana Chrzciciela w Lgocie Mokrzesz. Mszę sprawował Jego Ekscelencja Ks. Arcybiskup dr Stanisław Nowak Metropolita Częstochowski.

 


 

W 1983r. b.p. Stefan Bareła zlecił ks. Janowi Berdysowi tworzenie w Lgocie Mokrzesz, ośrodka duszpasterskiego. W 1985r. bp Stanisław Nowak, ustanowił tu wikariat terenowy, a w 1988r. parafię. Budowę Kościoła rozpoczęto w 1985r. Liturgie w Kościele ks. Jan Berdys zaczął sprawować w lutym 1993r. Wcześniej Msze św. odprawiały się w tymczasowym baraku a następnie w części katechetycznej wznoszonej świątyni. Uroczystość poświęcenia nowego Kościoła, dokonał abp Stanisław Nowak w czerwcu 1996r.

 

W piątkowej uroczystości uczestniczyły Jednostki OSP z Nadwarcia i Lgoty Górnej, Koło Gospodyń Wiejskich z Lgoty Górnej oraz parafianie i goście. Ks. Arcybiskup dr Stanisław Nowak poświecił nastawę ołtarzową w Kościele oraz  Krzyż (ofiarowany przez państwa Kapuściaków z Mokrzeszy) i figurkę Matki Boskiej (ofiarowana przez pana Marka Paska), na placu kościelnym. Radny Kazimierz Kapuściak z małżonką, w imieniu całej Parafii, złożyli kwiaty i podziękowania na ręce Metropolity Częstochowskiego i ks. Proboszcza Jana Berdysa. BK.

26

SIE

2008

2158

razy

czytano

3888/4440

Najnowsze aktualności

Kalendarz

Logo serwisu.

E-mapa

Logo serwisu.

Galeria

Logo serwisu.

Filmy

Logo serwisu.

Wyszukaj na stronie

Twoja przeglądarka internetowa, bądź system operacyjny, nie wspierają lektora w polskiej wersji językowej.

Uruchom

Wstrzymaj

Przewiń animację o jedno pole w lewo.

Przewiń animację o jedno pole w prawo.

Ukryj moduł.