Skróty klawiszowe:

Pokaż moduł: Skróty klawiszowe.

Strona wykorzystuje pliki cookies.
Dowiedz się więcej...

Gmina i Miasto Koziegłowy

Gmina i Miasto Koziegłowy

Filtrowanie aktualności

data od

data do

 


W miejscowości Miłość powstał teren rekreacyjno – wypoczynkowy dla mieszkańców i turystów, którzy coraz chętniej odwiedzają miejsce o takiej nazwie. Pomysł sołtysa wsi Miłość,  Stanisława Hechta , na Jurajską stanicę bardzo spodobał się nie tylko mieszkańcom ale i władzą samorządowym Gminy i Miasta Koziegłowy, którzy dołożyli starań aby takie miejsce szybko powstało. Budową placu zajął się Zespół Usług Komunalnych. Koszt to około 25 tys. zł.
 


Teren o powierzchni około 50m x 50m, jest ogrodzony i wyposażony w mała architekturę – huśtawki, piaskownicę, zjeżdżalnię, 3 zadaszone ławki i stoły, zdrój uliczny, kabinę toy-toy. Chodniki i miejsce na ognisko, wydzielone ozdobnymi kamieniami, a całości strzegą cztery dwumetrowe postacie z drewna.12 września 2008r., Stanica Jurajska została uroczyście oddana do użytkowania. Wstęgę przecinał burmistrz Jacek Ślęczka z sołtysem Miłości, dyrektor Zespołu Usług Komunalnych Zbigniew Polak oraz harcerka i najmłodszy mieszkaniec Miłości.Pierwsze ognisko w stanicy rozpalił Stanisław Hecht z harcerzami, którzy zaprosili do biesiady wszystkich gości. Z harcerzami z Koziegłówek i Myszkowa, bawili się radni gminni i powiatowi, uczniowie i nauczyciele ze szkół z Lgoty i Koziegłówek, pracownicy Zespołu Usług Komunalnych oraz mieszkańcy Miłości i okolic.Pogoda, typowo jesienna, nie zepsuła dobrej zabawy, a ciepły pieczony prosiak, kiełbaski i kaszanka z grila, rozgrzewały uczestników. Konkurs plastyczny  na motyw jurajski, przeprowadziła Wiesława Machura.Do konkursu stanęli: przewodnicząca Rady Joanna Kołodziejczyk, burmistrzowie Jacek Ślęczka i Stanisław Błoński, dyrektor SP w Koziegłówkach Małgorzata Waś, dyrektor ZUK Zbigniew Polak oraz Marian Kotarski z Klubu PTTK „ M-2” z Myszkowa. W drugiej części konkursu uczestniczyły dzieci oraz harcerze. Chętnych, do malowania, było bardzo dużo, a nagrodami były gadżety „ Jurajskiej”  Wytwórni Napojów Gazowanych z Postępu, która ufundowała również soki i napoje.

Stanica Jurajska jest miejscem gdzie można odpocząć, rozbić namiot, ogrzać się przy ognisku. Ma swój regulamin, a gospodarzem jest sołtys wsi. „ Cieszą nas duże inwestycje w gminie, ale takie również  są ogromną frajdą dla nas wszystkich. Czasami wystarczy dobry pomysł i niewielkie nakłady a efekty są wspaniałe”- powiedział burmistrz Jacek Ślęczka. BK

15

WRZ

2008

2319

razy

czytano

3963/4531

Najnowsze aktualności

Kalendarz

Logo serwisu.

E-mapa

Logo serwisu.

Galeria

Logo serwisu.

Filmy

Logo serwisu.

Mapa inwestycji

Logo serwisu.