Skróty klawiszowe:

Pokaż moduł: Skróty klawiszowe.

Strona wykorzystuje pliki cookies.
Dowiedz się więcej...

Gmina i Miasto Koziegłowy

Gmina i Miasto Koziegłowy

Filtrowanie aktualności

data od

data do


W dniach 3,4 czerwca 2008r. Koło Gospodyń Wiejskich z Koziegłów „Ziemianki” wraz z Zespołem Pieśni i Tańca Koziegłowy oraz burmistrzem Gminy i Miasta Koziegłowy Jackiem Ślęczką, gościło w Warszawie na 38 Światowym Kongresie Rolników zrzeszonych w Światowej Federacji Producentów Rolnych (IFAP). Powiat myszkowski reprezentowany był również przez wice starostę Jana Kierasa, Zespół Nowowsianki z Nowej Wsi oraz przedstawicielki KGW z gminy Poraj. Kongres, pod hasłem „Wspólne działania na rzecz opłacalnego i trwałego rozwoju” trwał w dniach od 30 maja do 7 czerwca 2008r., odbył się po raz pierwszy w Polsce. Organizatorem Kongresu był Krajowy Związek Rolników, Kółek i Organizacji Rolniczych w Polsce.


 

W Kongresie uczestniczyli Prezydenci i Przewodniczący ponad 115 organizacji z ponad 88 krajów z całego świata oraz 20 krajów zaproszonych w roli obserwatorów.


Podczas Kongresu omawiane były najbardziej istotne problemy współczesnego rolnictwa na świecie. Patronat Honorowy nad Kongresem objęli Premier Rzeczypospolitej Polskiej Donald Tusk, oraz Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi Marek Sawicki. W czasie siedmiodniowych obrad na forum Kongresu wystąpiły najważniejsze autorytety z życia gospodarczego i politycznego Świata, Europy i Polski.


Kongres był okazją do zaprezentowania polskiej gospodarki, szczególnie z branży rolno-przemysłowej i rolno-spożywczej. Dzięki zorganizowanym stoiskom promocyjnym firm i przedsiębiorstw rolno-spożywczych  promowano produkty przemysłowe i spożywcze z całej Polski. Przedstawiciele naszej gminy i powiatu uczestniczyli w przyjęciu powitalnym w Łazienkach Królewskich, a zespół z Koziegłów zaprezentował swój repertuar w Amfiteatrze.


 

Uroczystość oficjalnego otwarcia Światowego Kongresu Rolników odbyła się 4 czerwca w Sali Kongresowej. Uczestniczyli w niej delegaci IFAP, przedstawiciele rządu RP, parlamentu i korpusu dyplomatycznego oraz działacze polskich organizacji rolniczych w IFAP a także zaproszone zespoły ludowe, wśród nich KGW i zespół z Koziegłów pod kierownictwem Grażyny Pyka- Toborowicz.


Podczas Gali wieczornej w Kawęczynie koło Tarczyna w Gościńcu „Wiecha” wśród wykonawców, na scenie był również zespół z Koziegłów i z Nowej Wsi.


To wielki zaszczyt dla naszych wykonawców znaleźć się w grupie zaproszonych zespołów ludowych z całej Polski na tak prestiżową uroczystość. BK

 

 

10

CZE

2008

1792

razy

czytano

4516/4569

Najnowsze aktualności

Kalendarz

Logo serwisu.

E-mapa

Logo serwisu.

Galeria

Logo serwisu.

Filmy

Logo serwisu.

Mapa inwestycji

Logo serwisu.