Skróty klawiszowe:

Pokaż moduł: Skróty klawiszowe.

Strona wykorzystuje pliki cookies.
Dowiedz się więcej...

Gmina i Miasto Koziegłowy

Gmina i Miasto Koziegłowy

Filtrowanie aktualności

data od

data do

Turcja Portugalia Niemcy z wizytą w ZS w Lgocie Górnej

 


Zespół Szkól w Lgocie Górnej uczestniczy w drugiej edycji programu Comenius. W pierwszej, uczniowie i nauczyciele współpracowali ze szkołami w Niemczech, Holandii i Anglii. W tym roku, otrzymali pieniądze na współpracę ze szkołami w Turcji, Portugalii i Niemczech. W  ramach  programu, do Lgoty Górnej przyjechali nauczyciele i uczniowie z Gimnazjum w Niemczech, ze szkoły średniej z Funchal z Portugalii oraz z Bolu z Turcji, razem 23 osoby. Wspólnie realizowany projekt „ Kultura i lokalne potrawy”, ma na celu podniesienie świadomości zarówno różnic jak i wspólnoty kulturowej partnerów, zapoznanie się z tajnikami kuchni każdego z narodów, a co za tym idzie, integrację przy wspólnym stole. We wtorek 7 października w szkole odbyła się uroczysta akademia dla gości. Uczestniczyły w niej również władze gminne, uczniowie, nauczyciele, rodzice. Dla gości wystąpiła młodzież szkolna pod kierownictwem Mariusza Torbusa oraz Zespół Pieśni i Tańca Koziegłowy.
„W czasie tygodniowego pobytu, naszych gości będziemy intensywnie pracować nad projektem a także postaramy się pokazać naszym partnerom jak wygląda nasze życie codzienne, zwyczaje w naszych domach, specyfika naszego środowiska i co można zobaczyć w naszej okolicy. Dołożymy wszelkich starań abyście, drodzy goście czuli się u nas dobrze, ponieważ uważam, ze zwykli ludzie, niezależnie od tego gdzie żyją, szukają przyjaciół i my chcemy należeć do ich grona.” – powiedziała dyrektor Zespołu Szkół w Lgocie Górnej Bożena Witos.
Koordynatorem projektu jest nauczyciel języka angielskiego Karina Pieroń, a w projekt zaangażowani są wszyscy nauczyciele oraz rodzice, którzy goszczą w swych domach zagraniczną młodzież. 
W środę 8 października goście odwiedzili Urząd Gminy i Miasta Koziegłowy. W programie wizyty oprócz wycieczki do Krakowa, Wieliczki i Częstochowy, zaplanowane jest zwiedzanie ruin zamku w Mirowie i Bobolicach, wizyta w Wytwórni Napojów Jurajska, wyjazd do Jaskini Raj w Kielcach oraz udział w  lekcjach z polskimi uczniami. BK

 

08

PAŹ

2008

2200

razy

czytano

3978/4554

Najnowsze aktualności

Kalendarz

Logo serwisu.

E-mapa

Logo serwisu.

Galeria

Logo serwisu.

Filmy

Logo serwisu.

Mapa inwestycji

Logo serwisu.