Skróty klawiszowe:

Pokaż moduł: Skróty klawiszowe.

Strona wykorzystuje pliki cookies.
Dowiedz się więcej...

Gmina i Miasto Koziegłowy

Gmina i Miasto Koziegłowy

Filtrowanie aktualności

data od

data do

 

 


21 listopada w remizie OSP w Pustkowiu Lgockim odbyły się Spotkania Andrzejkowe Kół Gospodyń Wiejskich z Gminy Koziegłowy. Uroczystość tą zorganizował Miejsko Gminny Ośrodek Promocji Kultury w Koziegłowach oraz KGW z Pustkowia Lgockiego, Rzeniszowa i Krusina. Gospodyniom pomogli niezawodni strażacy z OSP z Pustkowia Lgockiego.

 

 


 

 

Takie spotkania stały się dla KGW już tradycją, a w tym roku na „Andrzejkach” bawiły się panie z 12 Kół. W spotkaniu uczestniczyła  również przewodnicząca Rady Gminy i Miasta Joanna Kołodziejczyk, burmistrz Jacek Ślęczka i jego zastępca Stanisław Błoński, skarbnik gminy   Jadwiga Matyja, radne Mirosława Juda, Zdzisława Jasik oraz Urszula Gawlińska – Bzdura i Bożena Konopka, również członkinie Kół Gospodyń Wiejskich oraz radni powiatowi Dorota Kaim – Hagar i Mariusz Morawiec, a także Iwona Chmurzewska, doradca terenowy PZDR Myszków. Gościem honorowym była Jadwiga Wiśniewska posłanka na Sejm RP. 

Oczywiście żadna zabawa Andrzejkowa nie może obejść się bez wróżb. Każdy z uczestników spotkania mógł sprawdzić co go czeka w najbliższej przyszłości lejąc wosk przez klucz. Panie chętnie sobie wróżyły i odczytywały, z zakrzepłych w zimnej wodzie kształtów figurek, co im przyniesie następny rok Interpretacja była dowolna i dobra przy tym zabawa. Organizatorzy zadbali również o dobry poczęstunek a do tańca przygrywał zespół państwa Konieczniaków z Wojsławic. BK

24

LIS

2008

1793

razy

czytano

3998/4594

Najnowsze aktualności

Kalendarz

Logo serwisu.

E-mapa

Logo serwisu.

Galeria

Logo serwisu.

Filmy

Logo serwisu.

Mapa inwestycji

Logo serwisu.