Skróty klawiszowe:

Pokaż moduł: Skróty klawiszowe.

Strona wykorzystuje pliki cookies.
Dowiedz się więcej...

Gmina i Miasto Koziegłowy

Gmina i Miasto Koziegłowy

Filtrowanie aktualności

data od

data do

Certyfikat Śląskiej Sieci Szkół Promujących Zdrowie Lgota Górna

 


3 grudnia w Zespole Szkół w Lgocie Górnej odbyło się uroczyste spotkanie, na którym szkoła otrzymała Certyfikat Śląskiej Sieci Szkół Promujących  Zdrowie. Certyfikat nadany został przez koordynatora tego  projektu, Regionalny Ośrodek Metodyczno Edukacyjny Metis w Katowicach. Patronat honorowy nad projektem objął Bogusław Śmigielski, Marszałek Województwa Śląskiego. Od początku istnienia w Zespole Szkół w Lgocie Górnej, prowadzona jest działalność proekologiczna i prozdrowotna, stąd zainteresowanie i pomysł dyrekcji Bożeny Witos i Anny Polak, na uczestnictwo w projekcie. Szkoła promująca zdrowie  to szkoła która w szczególny sposób propaguje zdrowy styl życia wśród uczniów.

 

Wyposaża uczniów w wiedzę i umiejętności niezbędne do podejmowania wyboru dla poprawy własnego zdrowia, kształtuje w uczniach poczucie odpowiedzialności za zdrowie własne i innych, prowadzi wszechstronną edukację propagując zdrowie, włącza się do działań prozdrowotnych zarówno uczniów szkoły jak i rodziców. Wdrażanie programu rozpoczęło się w październiku 2005r. Koordynatorkami zostały nauczycielki wychowania fizycznego Ewa Plucińska i Aneta Wójcik. W realizacje projektu zaangażowani byli wszyscy: nauczyciele, pracownicy administracyjno – techniczni, obsługi, a także Rada Rodziców i uczniowie. W trakcie realizacji projektu zostało wybudowane wielofunkcyjne boisko oraz usunięto bariery architektoniczne. Uczniowie uczestniczyli w zajęciach dotyczących zdrowego żywienia oraz w międzyszkolnej Olimpiadzie Zdrowia. Organizowane były zawody sportowe. W ramach profilaktyki uczniowie uczestniczyli w spektaklu teatralnym „Żyj w trzeźwości człeku”. Realizując program pod hasłem „Stop dla przemocy i złych nawyków” brali udział w konkursie plastycznym oraz w spektaklu dotyczącym narkomanii. Przedstawiciele Policji Sekcji Prewencji KPP w Myszkowie wygłosili dla uczniów prelekcję na temat „ Odpowiedzialność nieletnich za czyny karalne”. Szkoła uczestniczyła również w kampanii pod nazwą „Zachowaj trzeźwy umysł". Co roku odbywał się festyn sportowy a także Letnie Igrzyska Sportowe i turnieje tenisa stołowego.  W tym roku szkolnym, Szkoła Podstawowa przystąpiła do III edycji projektu „Trzymaj formę”, którego koordynatorem jest mgr Aneta Wójcik.

 


Wzrosło wśród uczniów zainteresowanie zdrowym stylem życia a zwłaszcza sportem. Certyfikat wręczyła koordynatorka projektu Barbara Dobias-Mola Wojewódzki Koordynator Śląskiej Sieci Szkół Promujących Zdrowie, w Katowicach oraz Sonia Gogulla - konsultant.

 


 W uroczystości uczestniczyli również radni Kazimierz Kapuściak i Jacek Sularz oraz dr Marek Olenderek z Powiatowego  Inspektoratu Sanitarnego, Danuta Świerczewska, powiatowy koordynator ds. promocji zdrowia, rodzice i uczniowie oraz dyrektor WNG Postęp Jurajska, Maciej Ludwik Przy tej okazji dyrektor przekazał dla szkoły około 30 kompletów strojów sportowych. Młodzież szkolna przedstawiła humorystyczny program artystyczny a na zakończenie każdy otrzymał  jabłko. Zespół Szkół w Lgocie Górnej jest 174 szkołą w województwie śląskim, która otrzymała taki certyfikat. BK

 


 

04

GRU

2008

1887

razy

czytano

3883/4490

Najnowsze aktualności

Kalendarz

Logo serwisu.

E-mapa

Logo serwisu.

Galeria

Logo serwisu.

Filmy

Logo serwisu.