Skróty klawiszowe:

Pokaż moduł: Skróty klawiszowe.

Strona wykorzystuje pliki cookies.
Dowiedz się więcej...

Gmina i Miasto Koziegłowy

Gmina i Miasto Koziegłowy

Filtrowanie aktualności

data od

data do

Betlejemska dobranocka w Szkole Podstawowej w Koziegłówkach

 


Udział Szkoły Podstawowej w Koziegłówkach w projekcie „Edukacja przedszkolna i aktywizacja uczniów niepełnosprawnych kluczem do sukcesów życiowych i zawodowych dzieci Gminy Koziegłowy”przyniósł dzieciom 3-5 letnim wiele radości, a rodzicom refleksje nad edukacją swoich pociech.


W grudniowe przedświąteczne popołudnie wspólnie z Calineczką, Pszczółką Mają , Czerwonym Kapturkiem maluchy wędrowały z Krainy Bajki do betlejemskiej szopki, by złożyć dary Dzieciątku Jezus. Spektakl, przygotowany przez starszych kolegów, pobudził do aktywności najmłodszych widzów. Radek Kawa natychmiast wcielił się w rolę Jasia i zaprezentował własną wersję bajki. Wprawdzie bez mrozu i śniegu, jednak punktualnie przybył do dzieci z podarunkami Święty Mikołaj. Nie była to „góra” prezentów, lecz upominki mające wyjątkowy charakter.Dialog najmłodszych z Mikołajem stał się twórczą improwizacją małych talentów ukrytych w dzieciach. Zuzia Łabuś zachwyciła nie tylko Świętego, ale całą publiczność pokazem z hula-hop. Chóralny śpiew piosenek dedykowanych Mikołajowi był okazją zaprezentowania umiejętności nabytych podczas zajęć rytmiki. W nagrodę za występ każde dziecko otrzymało paczkę zawierającą zestaw edukacyjny, a w nim książeczkę będącą „paszportem” do „kariery szkolnej”.Momentem niezmiernie tajemniczym było przecięcie wstęgi największego daru, którym było nowe przedszkole z wyposażeniem i mnóstwem zabawek. Dzieciaki wbiegły do sali z okrzykiem radości i zachwytu.


 

Mikołaj nie zapomniał o przedszkolakach, które z powodu choroby nie mogły uczestniczyć w spotkaniu. Paczki dostarczył osobiście do domów.Wspólne spotkanie rodziców z przybyłymi gośćmi Burmistrzem Jackiem Ślęczką i Dyrektor Katarzyną Zychowicz było okazją do wymiany opinii nt. projektu, a zarazem wyrażenia wdzięczności za możliwość edukacji przedszkolnej ich dzieci.

 

20

STY

2009

1548

razy

czytano

3923/4554

Najnowsze aktualności

Kalendarz

Logo serwisu.

E-mapa

Logo serwisu.

Galeria

Logo serwisu.

Filmy

Logo serwisu.

Mapa inwestycji

Logo serwisu.