Skróty klawiszowe:

Pokaż moduł: Skróty klawiszowe.

Strona wykorzystuje pliki cookies.
Dowiedz się więcej...

Gmina i Miasto Koziegłowy

Gmina i Miasto Koziegłowy

Filtrowanie aktualności

data od

data do

Dla Babci, dla Dziadka- Koziegłowy, Cynków

 


Klasa II a z wychowawczynią Elżbietą Sawicką - Niedbała ze Szkoły Podstawowej w Koziegłowach, zorganizowała dla babć i dziadków, z  okazji ich  święta, wspaniałą uroczystość. Przepiękne wierszyki i piosenki, piękne laurki, kwiaty i słodki poczęstunek, wszystko dla dziadków, aby widzieli, że są  kochani, niezastąpieni, zawsze cierpliwi, gotowi poświecić czas dla swoich wnucząt.Z okazji Dnia Babci i Dziadka, jak każdego roku, uczniowie i nauczyciele ze Szkoły Podstawowej w Cynkowie, w sobotę 24 stycznia, zorganizowali Biesiadę Noworoczną „ Z Europy do Cynkowa”. Uczniowie zabrali publiczność w podróż po krajach Europy nawiązując do realizowanego przez szkolę  projektu w ramach programu Comenius. W humorystyczny sposób nawiązano do kultury, obyczajów, literatury i historii Anglii, Rumunii, Szwecji, Włoch i Turcji.


Młodzież szkolna wcieliła się w charakterystyczne postacie z tych krajów. Gości przywitała Królowa Elżbieta, a  Alfred Nobel swą prestiżową  nagrodę chciał przeznaczyć dla wszystkich dziadków.
Nie mogło zabraknąć rumuńskiego księcia Drakuli, Szekspira z Anglii, Pippi Lansztrung ze Szwecji, The Beatles – zespołu rokowego z Liverpoolu. Po turecku zatańczono, a włoską kawą śpiewająco podano wszystkim gościom.Przewodnicząca Rady Gminy i Miasta Koziegłowy Joanna Kołodziejczyk wraz z sołtysem Cynkowa Wielgus Zofią  i wice burmistrzem Stanisławem Błońskim obdarowali uczniów słodyczami, a wszystkich uczestników biesiady zaprosili na zabawę taneczną. BK

 

27

STY

2009

1696

razy

czytano

3812/4448

Najnowsze aktualności

Kalendarz

Logo serwisu.

E-mapa

Logo serwisu.

Galeria

Logo serwisu.

Filmy

Logo serwisu.

Wyszukaj na stronie

Twoja przeglądarka internetowa, bądź system operacyjny, nie wspierają lektora w polskiej wersji językowej.

Uruchom

Wstrzymaj