Skróty klawiszowe:

Pokaż moduł: Skróty klawiszowe.

Strona wykorzystuje pliki cookies.
Dowiedz się więcej...

Gmina i Miasto Koziegłowy

Gmina i Miasto Koziegłowy

Filtrowanie aktualności

data od

data do

Pożegnanie Kapelana Gminnego OSP, Proboszcza Winowna

 

 
W ostatni piątek stycznia, mieszkańcy Winowa i Krusina dziękowali i żegnali swojego Proboszcza  i Kapelana Gminnego OSP, księdza Zbigniewa Berdysa. Po trzynastu latach posługi kapłańskiej, pełnionej w Parafii Winowno, ksiądz przenosi się do Parafii w Zawierciu Marciszowie.


 W uroczystości  zorganizowanej przez  parafian  licznie uczestniczyli mieszkańcy Winowna i Krusina, przedstawiciele władz  OSP w Gminie Koziegłowy, burmistrz Jacek Ślęczka oraz ksiądz Szczepan z Koziegłów, który celebrował Msze św. W imieniu młodzieży Barbara Kaźmierska, składając  księdzu serdeczne podziękowania,  min. powiedziała „ Dziękować Ci za wszystko chcemy, według Twych rad, żyć obiecujemy.


 Gdy przed ołtarzem staniemy w bieli, Twej obecności będziemy chcieli. Ksiądz Zbyszek w naszych sercach zostanie, miej go w opiece nasz Dobry Panie. Nasza Świątynia to proboszcza zasługa, on się do wiernych uśmiecha i do dzieci mruga”. Oprócz tych ciepłych słów młodzież przygotowała dla swojego proboszcza album,w którym zostały umieszczone zdjęcia upamiętniające 13 lat  jego posługi kapłańskiej  w Winownie.Sołtys Winowa Barbara Zimna i sołtys Krusina Krzysztof Gajdziak, podziękowali Proboszczowi, w imieniu dzieci, młodzieży, Kół Gospodyń Wiejskich, Koła Różańcowego, Rady Parafialnej, Strażaków, Górników, Rad Sołeckich, kościelnego, grabarza, organisty, chóru kościelnego, ministrantów, Turków  oraz życzliwych parafian, za to, że był dla nich dobrym przewodnikiem, pasterzem, organizatorem i towarzyszem pracy oraz  za ciepłe spojrzenie i  każdy uścisk dłoni, który tak wiele znaczy dla zwykłych ludzi. W imieniu mieszkańców podziękowania złożyła również przedstawicielka chóru kościelnego Alicja Cesarz. Burmistrz Jacek Ślęczka, w imieniu własnym, druhów strażaków oraz władz samorządowych skierował słowa uznania za trzynastoletnią posługę kapłańską oraz posługę Kapelana Gminnego Ochotniczej Straży Pożarnej w Gminie Koziegłowy.

 Ksiądz Szczepan żegnając proboszcza, a zarazem swego przyjaciela, życzył mu zdrowia i przede wszystkim  wspólnoty parafialnej o tak wielkich sercach  jaka jest w Winownie, która tak pięknie i życzliwie przygotowała tą uroczystość. Ksiądz Zbigniew Berdys w ostatnich słowach do swoich parafin podkreślił, że zawsze chętnie będzie wspomagał ich swoją posługą, ponieważ Winowo to jego pierwsze probostwo i parafianie stąd  będą dla niego najważniejsi. Podziękował wiernym, rozliczył swoje sukcesy i porażki oraz poprosił o wsparcie dla następcy, którym będzie ks. Robert Rajczyk z Myszkowa. Ze wzruszeniem księdza proboszcza żegnali jego parafianie. W pamięci parafian ksiądz Zbyszek, pozostanie jako wspaniały kapłan i świetny gospodarz. BK

06

LUT

2009

2957

razy

czytano

3908/4554

Najnowsze aktualności

Kalendarz

Logo serwisu.

E-mapa

Logo serwisu.

Galeria

Logo serwisu.

Filmy

Logo serwisu.

Mapa inwestycji

Logo serwisu.