Skróty klawiszowe:

Pokaż moduł: Skróty klawiszowe.

Strona wykorzystuje pliki cookies.
Dowiedz się więcej...

Gmina i Miasto Koziegłowy

Gmina i Miasto Koziegłowy

Filtrowanie aktualności

data od

data do

 


Z inicjatywy Koła Gospodyń Wiejskich w Lgocie Górnej, Rady sołeckiej, sołtysa Jarosława Flaka, radnego Mirosława Flaka oraz miejsko Gminnego Ośrodka Promocji  Kultury w Koziegłowach, w remizie OSP w Lgocie Górnej, zorganizowano Dzień Kobiet dla mieszkanek okolicznych wsi. Uroczystą biesiadę rozpoczęły panie z miejscowego KGW. Debiut amatorskiego zespołu był świetny.Program poetycko – muzyczny,  wspaniałe przyśpiewki i skecz, rozbawił publiczność do łez. Autorką przedstawienia była przewodnicząca Koła Anna Skorek wraz z koleżankami  tj. Czechowska Krystyna, Matyja Grażyna, Waś Teresa, Kciuk Teresa, Fraczek Wiesława, Bereza Janina, Bubel Zofia, Błasiak Joanna, Uchnast Zofia. KGW w Lgocie Górnej istnieje dopiero od 2 lat, ale ich zaangażowanie w lokale inicjatywy jest ogromne.Potrafią nie tylko śpiewać, ale również dobrze gotują, chętnie uczestniczą w konkursach i przeglądach oraz wspierają tutejszą Świetlicę Środowiskową. W tym  dniu, panie zaprezentowały również swoje nowe stroje.. Wszystkim przybyłym paniom, a było ich 150, radny Mirosław Flak i sołtys Jarosław Flak złożyli gorące życzenia i wspólnie ze strażakami obdarowali symbolicznym tulipanem. Burmistrz Jacek Ślęczka, który uczestniczył w tej uroczystości z małżonką, przekazał na ręce przewodniczącej KGW upominek, życzenia i gratulacje.Po szampanie i tradycyjnym sto lat, był czas na wspólną kolację i śpiew. Warto wspomnieć, o tym, że tego dnia kobietom usługiwali panowie z OSP Lgota Górna. To oni elegancko ubrani nosili do stołu kawę, gorące dania i wiele innych smakołyków, których  tam nie brakowało. Z  pieczonym prosiakiem, natomiast, świetnie radził sobie radny i sołtys Lgoty.
 


Wieczór dla wielu pań upłynął w miłej atmosferze. Świetnie bawiły się mieszkanki Lgoty, Mokrzeszy, Nadwarcia, Postępu, Oczka, Pustkowia Lgockiego, Cynkowa, Winowa i Krusina, a także  przewodnicząca Rady Gminy i Miasta Koziegłowy Joanna Kołodziejczyk, Poseł Jadwiga Wiśniewska, dyr. MGOPK Agata Morawiec, dyr., ZS w Lgocie Górnej Bożena Witos, przewodnicząca Rady Mieszkańców  w Koziegłowach Wiesława Machura. Można pogratulować pomysłu i takiej organizacji.

 W Nowej  Kuźnicy również panie dobrze się bawiły. Już po raz trzeci  pani sołtys Danuta Biała zorganizowała dla swoich mieszkanek małą uroczystość. 16 pań spotkało się w Pizzerii „Stodoła” w miejscowości Oczko. Sołtys ufundowała wspaniałego torta a o resztę panie zadbały same.B.K. 

Z okazji „Dnia Kobiet”, Zarząd Koła wraz z przewodniczącą Anną Witos, przygotował miłą imprezę dla 73 pań. Burmistrz Jacek Ślęczka podarował każdej pani czekoladę. Podczas uroczystości do stołów podawali panowie.

 

 

 

 

 

 

10

MAR

2009

1775

razy

czytano

3864/4530

Najnowsze aktualności

Kalendarz

Logo serwisu.

E-mapa

Logo serwisu.

Galeria

Logo serwisu.

Filmy

Logo serwisu.

Mapa inwestycji

Logo serwisu.