Skróty klawiszowe:

Pokaż moduł: Skróty klawiszowe.

Strona wykorzystuje pliki cookies.
Dowiedz się więcej...

Gmina i Miasto Koziegłowy

Gmina i Miasto Koziegłowy

Filtrowanie aktualności

data od

data do

 


OBCHODY OGÓLNOPOLSKIEGO DNIA ŻYCIA W ZESPOLE SZKÓŁ W PIŃCZYCACH

Uchwalona w 1948 roku przez ONZ Deklaracja  Praw Człowieka, którą respektuje większość krajów świata, w tym również Polska, pośród podstawowych praw człowieka wymienia jego prawo do życia. Sejm RP ustanowił 24 marca Ogólnopolskim Dniem Życia.Największym obrońcą prawa do życia i godności osoby ludzkiej był Sługa Boży Jan Paweł II. W swoim nauczaniu podkreślał wartość i nienaruszalność życia ludzkiego- „Kto życia nie ceni, nie wart go”. Chcąc podkreślić godność życia ludzkiego uczniowie  Zespołu  Szkół w Pińczycach pod kierunkiem mgr Anny Szewczyk, mgr Małgorzaty Będkowskiej i mgr Sylwii Wrony zaprezentowali spektakl pt.„Historia zbawienia”. 

 
Młodzi aktorzy  wykorzystując pantomimę przedstawili historię zbawienia zaczynając od stworzenia świata i człowieka poprzez dzieje Abrahama, Mojżesza, Proroków Jeremiasza, Izajasza, Jana Chrzciciela, aż po Zbawienie, które dokonało się na Drzewie Krzyża.


Całość wzbogaciły muzyczne fragmenty Biblii, w których Bóg zawierał Przymierze z człowiekiem oraz  muzyka, która wprowadzała w nastrój refleksji, zadumy, pobudzała do przemyśleń nad sensem życia ludzkiego, nad jego wartością, nad nową kulturą życia, o którą  tak często apelował  Jan Paweł II.

„PATRZ! KŁADĘ DZIŚ PRZED TOBĄ ŻYCIE I SZCZĘŚCIE, ŚMIERĆ I NIESZCZĘŚCIE…WYBIERAJCIE WIĘC ŻYCIE, ABYŚCIE ŻYLI WY I WASZE POTOMSTWO.”

25

MAR

2009

1428

razy

czytano

3898/4578

Najnowsze aktualności

Kalendarz

Logo serwisu.

E-mapa

Logo serwisu.

Galeria

Logo serwisu.

Filmy

Logo serwisu.

Mapa inwestycji

Logo serwisu.