Skróty klawiszowe:

Pokaż moduł: Skróty klawiszowe.

Strona wykorzystuje pliki cookies.
Dowiedz się więcej...

Gmina i Miasto Koziegłowy

Gmina i Miasto Koziegłowy

Filtrowanie aktualności

data od

data do

Ruszyły wiosenne inwestycje w Gminie Koziegłowy

 


W Koziegłówkach przy Szkole Podstawowej powstaje nowy obiekt sportowy. Roboty budowlane przedłużyły się ze względu na warunki pogodowe, ale w tej chwili już trwają bardzo intensywne prace wykończeniowe. Do położenia została jeszcze nawierzchnia poliuretanowa, zamontowanie sprzętu sportowego i ławek. Będzie to boisko wielofunkcyjne o wymiarach 26m x 44m o nawierzchni syntetycznej poliuretanowej w kolorze ceglastym i zielonym, w którego skład wchodzi boisko do piłki ręcznej, dwa boiska do koszykówki oraz dwa boiska do siatkówki. Bieżnia lekkoatletyczna, 3 torowa o długości 75m, z powierzchnią syntetyczną  poliuretanowej, skocznia w dal oraz piłkochwyty.


Całość ozdabiają chodniki z kostki brukowej.  Plac zabaw dla dzieci ze zjeżdżalnią, ścianą wspinaczkową i wieżą strażacką wraz z huśtawkami, prawie gotowy. Przy boisku powstanie krąg ogniskowy, a szkoła postara się o krzewy i rośliny. Oficjalne otwarcie ma odbyć się w czerwcu. Ta inwestycja będzie kosztowała gminę około 885 tys. zł. Referat Promocji i Rozwoju przygotował wniosek i boisko zostało zgłoszone o dofinansowanie w ramach  Wojewódzkiego Programu Rozwoju Bazy Sportowej na 2009r.


Rozpoczęły się również prace przy  Szkole w Pińczycach. Pracownicy Zespołu Usług Komunalnych, uporządkowali teren pod budowę boiska, zdemontowali ogrodzenie. Obecnie trwa równanie terenu.  Wykonawcą jest Przedsiębiorstwo Wielobranżowe GRETASPORT  z Dąbrowy Górniczej. Boisko będzie wielofunkcyjne o nawierzchni poliuretanowej, bieżnia prosta, zeskocznia, piłko chwyty, chodniki. Cały obiekt będzie ogrodzony. Plac zabaw dla przedszkolaków w wieku od 3 do 5 lat, ma być osobno wydzielony i ogrodzony. Zakończenie budowy zaplanowane jest na koniec kwietnia 2009r. Koszt inwestycji to około 948 tys. zł. Na realizację tego zadania Gmina otrzyma dofinansowanie w wysokości 200 tys. zł ze środków Funduszu Rozwoju Kultury Fizycznej Ministerstwa Sportu i Turystyki. Referat PR

 

01

KWI

2009

2083

razy

czytano

3709/4396

Najnowsze aktualności

Kalendarz

Logo serwisu.

E-mapa

Logo serwisu.

Galeria

Logo serwisu.

Filmy

Logo serwisu.

Wyszukaj na stronie

Twoja przeglądarka internetowa, bądź system operacyjny, nie wspierają lektora w polskiej wersji językowej.

Uruchom

Wstrzymaj

Przewiń animację o jedno pole w lewo.

Przewiń animację o jedno pole w prawo.

Ukryj moduł.