Skróty klawiszowe:

Pokaż moduł: Skróty klawiszowe.

Strona wykorzystuje pliki cookies.
Dowiedz się więcej...

Gmina i Miasto Koziegłowy

Gmina i Miasto Koziegłowy

Filtrowanie aktualności

data od

data do

Inwestycje w Gminie Koziegłowy ciąg dalszy

Oświetlenie w Rzeniszowie

W miejscowości  Rzeniszów, przy ulicy Krótkiej i Zapałowskiego zakończyła się budowa oświetlenia ulicznego. Na odcinku 439 m, położono  nową linię kablową 1kv oświetleniową oraz 15 łupów oświetleniowych z oprawami oświetlenia ulicznego 70 W. Wykonawcą  była PKP Energetyka   Spółka z. o. o. Zakład Staropolski z Częstochowy, a koszt inwestycji to ponad 65 600 zł.

Droga w Rzeniszowie

Przebudowana została również droga gminna ul. Rzewnego w Rzeniszowie. Droga o długości 241 m, szerokości 5m. ma nową nawierzchnię z asfaltobetonu na pełnej podbudowie oraz betonowe krawężniki. Kosztowało to Gminę Koziegłowy 275 300 zł. Wykonawcą była Firma DOMAX Przedsiębiorstwo Produkcyjno Usługowo Handlowe z Boronowa.

Termomodernizacja Miejsko Gminnego Ośrodka Promocji Kultury

 


W maju rozpoczęła się termomodernizacja Miejsko Gminnego Ośrodka Promocji Kultury. Wykonawcą jest Firma MARWENT z Piekar Śląskich, z którą podpisana została umowa w wyniku rozstrzygnięcia przetargu nieograniczonego, w dniu 24.04 09r.. Inwestycja ta będzie kosztowała  533 333,33 zł. Budynek Domu Kultury w Koziegłowach będzie ocieplony z zewnątrz, wyremontowane zostaną  schody, wymieniona instalacja centralnego ogrzewania oraz zamontowane na dachu kolektory słoneczne. Obecnie trwa demontaż starej instalacji centralnego ogrzewania i remont kotłowni. Termin zakończenia robót planowany jest na koniec sierpnia 2009r

Droga Krusin – Rzeniszów

Na początek  września 2009r zaplanowane jest oddanie do użytku drogi Krusin Rzeniszów, współfinansowanej z Rządowego Programu Przebudowy Dróg Lokalnych. Inwestycja, która właśnie rusza  polega na przebudowie 4 200 mb drogi w celu poprawy płynności, przepustowości i bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Aktualny stan nawierzchni (od bardzo zniszczonego z licznymi ubytkami i spękaniami po odcinki gdzie spękania są niewielkie a ubytki nieliczne) stwarza bardzo duże zagrożenie dla poruszających się pojazdów i ruchu pieszych. Celem przebudowy jest podniesienie nośności konstrukcji drogi do kategorii KR2 (średnia), poszerzenie odcinków drogi z 3,6 m do 5 m (usystematyzowanie jej szerokości na całej długości drogi) i wzmocnienie istniejącej nawierzchni drogi, odtworzenie i modernizacja odwodnienia, utwardzenie poboczy i zjazdów oraz niewielka korekta trasy w planie jak i przekroju podłużnym. Firma Mega  Bruk z Kłobucka będzie wykonawcą tej inwestycji Droga ta będzie kosztowała 1 447 230,92 zł z czego 723 600,00 zł to środki z budżetu państwa.


Parking w Lgota Mokrzesz


Trwa budowa parkingu przy Kościele w Parafii Lgota Mokrzesz. Istniejący stan, a zwłaszcza brak utwardzonej nawierzchni, jej nierówności oraz brak skutecznego jej odwodnienia uniemożliwiał bezpieczne i komfortowe korzystanie przez mieszkańców z  obecnego parkingu. Dzięki tej inwestycji powstanie parking dla samochodów osobowych oraz miejsca postojowe dla autobusów szkolnych na  oświetlonym i odwodnionym terenie z  kanalizacją deszczową .  Kostka betonowa, chodniki, zieleń i oświetlenie nie tylko poprawią komfort i bezpieczeństwo ale również wizerunek miejscowości i gminy. Realizacja inwestycji pozwoli na poprawę funkcjonalności tego terenu, który położony jest w najbliższej okolicy kościoła i boiska sportowego przy Zespole Szkół. BK

 

 

11

MAJ

2009

2534

razy

czytano

3811/4531

Najnowsze aktualności

Kalendarz

Logo serwisu.

E-mapa

Logo serwisu.

Galeria

Logo serwisu.

Filmy

Logo serwisu.

Mapa inwestycji

Logo serwisu.