Skróty klawiszowe:

Pokaż moduł: Skróty klawiszowe.

Strona wykorzystuje pliki cookies.
Dowiedz się więcej...

Gmina i Miasto Koziegłowy

Gmina i Miasto Koziegłowy

Filtrowanie aktualności

data od

data do

 


W ramach  XII Międzynarodowych Spotkań Folklorystycznych, w Koziegłowach gościł  Zespół folklorystyczny  „ Łączka Dorny”z Vatra Dornei, partnerskiej gminy Koziegłów.

 

Zespół działa w  centrum edukacyjnym na cały okręg miejski Vatra Dornei oraz pobliskie wioski, które nosi nazwę Klub dzieci i studentów. „Łączka Dorny” to młodzież od 16 do 19 lat. Zespół został założony w 1994r przy współpracy Wyższej Szkoły Iona Luca z Vatra Dornei. Uczestniczył w wielu festiwalach zagranicznych, również w Polsce. W ciągu tygodnia młodzież z Rumunii uczestniczyła w koncertach w Lublińcu, Pocześnie, Kłomnicach, Kamienicy Polskiej, Przyrowie oraz w Koziegłowach. Festiwalowe prezentacje artystyczne zakończyły się koncertem galowym w Filharmonii Częstochowskiej 5 lipca 2009r. Goście  z Rumunii odwiedzili również  Urząd Gminy w Koziegłowach, oraz zwiedzili zamek w Olsztynie. Koncert „ Z daleka i bliska”  w Koziegłowach, odbył się 3 lipca.

 Międzynarodowy festiwal folklorystyczny, z roku na rok cieszy się coraz większym powodzeniem. Tegoroczna impreza również przyciągnęła na rynek w Koziegłowach, masę miłośników kultury innych państw. W śród gości obecni byli: Konsul Władysław Mirota z małżonką, Kazimiera Krzyczman z Urzędu Marszałkowskiego, poseł Jadwiga Wiśniewska, Anna Operacz, dyrektor Regionalnego Ośrodka Kultury w Częstochowie, przewodnicząca Rady Gminy i Miasta Koziegłowy Joanna Kołodziejczyk, radni oraz lokalna społeczność. Podczas koncertu wystąpiła Gminna Orkiestra Dęta z Koziegłów, Zespół Pieśni i Tańca z Koziegłów, „ Uśmiech” z Ukrainy, „ Łączka Dorny” z Vatra Dornei, „Lgoczanki” z Lgoty Górnej, „Pierwiosnek” z Ukrainy, „Vlado Tasevski” z Macedonii oraz „Żemczużyna” Jugry z Rosji. Występy jak co roku zachwycały publiczność różnorodnością strojów, tańca i śpiewu.  Gospodarzem i organizatorem  koncertu w Koziegłowach był Miejsko Gminny Ośrodek Promocji Kultury i Urząd Gminy i Miasta  Koziegłowy przy współudziale  Starostwa Powiatowego w Myszkowie oraz Womir - Spa sp. z o.o Producent Wody Źródlanej Dobrawa Rzeniszów.  Relację filmową będzie można zobaczyć na www.juratv.pl BK


 

05

LIP

2009

1515

razy

czytano

3688/4445

Najnowsze aktualności

Kalendarz

Logo serwisu.

E-mapa

Logo serwisu.

Galeria

Logo serwisu.

Filmy

Logo serwisu.

Wyszukaj na stronie

Twoja przeglądarka internetowa, bądź system operacyjny, nie wspierają lektora w polskiej wersji językowej.