Skróty klawiszowe:

Pokaż moduł: Skróty klawiszowe.

Strona wykorzystuje pliki cookies.
Dowiedz się więcej...

Gmina i Miasto Koziegłowy

Gmina i Miasto Koziegłowy

Filtrowanie aktualności

data od

data do

Goście z Vatra Dornei na Dniach Gminy i Miasta Koziegłowy


W dniach od 22 do 28 lipca 2009r. w Koziegłowach gościła delegacja władz partnerskiego miasta Rumunii, Vatra Dornei. Koziegłowy odwiedził burmistrz Moraru Ioan z małżonką, przedstawiciele Rady Miejskiej i pracowników Urzędu oraz  Zespół Dorna Dorului z dyrektorem  Candera Dumitru. Goście z Rumuni uczestniczyli w Dniach Gminy i Miasta Koziegłowy, a także zobaczyli kilka ciekawych miejsc w Polsce. Ogromne wrażenie  na gościach  zrobiła wycieczka  do Obozu Koncentracyjnego w   Oświęcimiu a także zwiedzanieJasnej Góry i zespół pałacowy  w Koszęcinie, w którym obecnie siedzibę ma  Zespół Pieśni i Tańca „Śląsk”.    Dni Gminy i Miasta Koziegłowy zainaugurowała uroczysta Sesja w dniu 23 lipca.W Sesji, oprócz delegacji z Rumunii, uczestniczyli posłanka Jadwiga Wiśniewska,
Konsul Władysław Mirota, Kazimiera Krzyczman, Zbyszek Zaborowski wicemarszałek województwa śląskiego, Stanisław Dąbrowa- wicewojewoda, starosta myszkowski Marian Wróbel, radni gminni i powiatowi, przedstawiciele Zespołu Pieśni i Tańca Koziegłowy,  laureaci Koziegłowskich Oskarów i konkursu fotograficznego oraz Ion Voivazeanu - obywatel Rumuni mieszkający w Lgota Mokrzesz „W tej Sali,6 grudnia 2007r. została  podpisana umowa partnerska o współpracy pomiędzy gminą Vatra Dornei a Gminą i Miastem Koziegłowy.Jesteśmy szczęśliwi, ze możemy wspólnie realizować założone w umowie cele. Mięliśmy już okazję gościć w Państwa pięknym mieście i poznać wspaniałych ludzi. Bardzo miło wspominamy również przyjaciół z zespołu „Dorna Dorului”, którego młodzieżowa część zespołu „Łączka Dorny”, gościła  w Koziegłowach w dniach od 30.06.2009r. do 5.07.2009r. podczas festiwalu folklorystycznego „Z Daleka i Bliska”. Już od ponad roku podejmujemy wspólne działania w celu rozwijania współpracy pomiędzy  gminami.


W związku z corocznymi obchodami w naszej gminie Dni Gminy i Miasta Koziegłowy mamy przyjemność gościć przedstawicieli władz samorządowych Miasta Vatra Dornei oraz reprezentantów Zespołu „Dorna Dorului” To dzięki takim spotkaniom mieszkańcy naszych gmin mają możliwość zarówno poznania kultur innych krajów jak i zaprezentowania własnego dorobku partnerom zagranicznym – powiedziała min. przewodnicząca Rady Gminy i Miasta Koziegłowy, Joanna Kołodziejczyk.  36 Sesja Rady Gminy i Miasta Koziegłowy była sesją szczególną, w tym dniu, po raz pierwszy wręczono wyróżnienia burmistrza „ Koziegłowskie Oskary. „  Chcemy wyróżnić wyjątkowych ludzi, którzy dzięki swoim wynikom, zarówno na szczeblu zawodowym jak i społecznym, stanowią bezprecedensowo pozytywny promocyjny aspekt gminy. Wyrazy podziękowania chcemy złożyć również firmom, które są naszym „niezawodnym” partnerem i swoją działalnością wpływają na społeczno-gospodarczy rozwój naszego regionu – powiedziała przewodnicząca Rady - w związku z powyższym chcę przyznać :

„Koziegłowski Oskar” za wspieranie społeczności lokalnej dla Pani Poseł na Sejm RP  Jadwiga Wiśniewskiej  -  za wszechstronną pomoc i zaangażowanie w różne dziedziny życia społecznego i gospodarczego naszego regionu, za wrażliwość na potrzeby innych ludzi i dobro społeczne, wspieranie inicjatyw lokalnych i troskę o zwykłego  człowieka.

  „Koziegłowski Oskar”  za krzewienie i rozwój kultury w Gminie Koziegłowy dla   ks. Szczepana Wylaź , za pracę na rzecz Parafii i działania dla dobra  społeczności z i ich rodzin za  szczególne zaangażowanie w środowisku lokalnym w działania kulturalne i promocyjne naszej gminie. Za oczarowanie  „ wiernych sztuką, która zbliża do Pana Jezusa i do drugiego człowieka”

Koziegłowski Oskar”  za szczególne osiągnięcia trenerskie dla Andrzeja Chmurzewskiego  - od 1978r.  instruktor  i prezes Miejsko - Gminnego  Ludowego  Klubu Sportowy „Błękitni”. Organizuje wiele imprez dla dzieci i młodzieży o zasięgu Gminnym i Ogólnopolskim. Mając takiego trenera, Klub może się poszczycić dużymi osiągnięciami drużynowymi i indywidualnymi na arenie Ogólnopolskiej i Międzynarodowej. Wychował członków kadry narodowej takich jak: Jarosław Potempski, Artur Nowak, Marek Cupiał, Jacek Cupiał, Robert Łatanik, Zbigniew Adamus, Robert Ostrowski, Adam Dziuk, Zbigniew Kopecki, Ewelina Koch, Ewelina Kos, Dariusz Batek, Kornel Osicki, Agnieszka Psonka, Kamil Gradek, Bartosz Pilis. Dzięki niemu kolarze MGLKS „Błękitni” Koziegłowy startują na szosach całego kraju i Europy. Do najważniejszych startów należy zaliczyć Mistrzostwa Świata w kolarstwie Przełajowym, Mistrzostwa Polski w każdej konkurencji kolarskiej i Tour de Pologne oraz wiele imprez międzynarodowych.
Koziegłowski Oskar”
  za  wyjątkowe osiągnięcia sportowe dla Dariusza Flaka za godne reprezentowanie Polski i Gminy podczas Paraolimpiady w Pekinie, gdzie w kolarstwie tandemowym, z Andrzejem Zającem, zdobyli złoty medal w wyścigu ze startu wspólnego na 100 km, brązowi medaliści Mistrzostw Ameryki Płd, srebrni medaliści Pucharu Europy, w Mistrzostwach Polski 1 miejsce w jeździe indywidualnej . na czas i 2. miejsce w wyścigu. Wychowanek  Klubu Sportowego LZS SKR Koziegłowy  obecnie LKS  „Błękitni”
Koziegłowski Oskar” za całokształt działalności w kategorii wspieranie rozwoju i promocji  Gminy dla

Międzypowiatowego Banku Spółdzielczego w Myszkowie, na czele z Panią Prezes Zofią Jakubczyk.

Wyróżnienie to nadaję w dowód uznania za wieloletnią współpracę – zaznaczę, że trwa ona już ponad 30 lat, polegającą nie tylko na partnerstwie finansowym ale również na wspieraniu wszelkiego typu inicjatyw, zarówno społecznych jak i gospodarczych, które stają się „motorem napędowym” rozwoju naszego regionu. Jest bankiem o poczuciu społecznej odpowiedzialności oraz gotowości do udzielania wsparcia finansowego dla każdego lokalnego przedsięwzięcia. Można powiedzieć, że właśnie pieniądz Banku Spółdzielczego w Myszkowie nadaje ciekawym pomysłom – realny kształt

„Koziegłowski Oskar” za całokształt działalności w kategorii wspieranie rozwoju i promocji  Gminy dla

 Zakładu  Produkcyjnego  „Jurajska” w Postępie, który w tym roku obchodzi Jubileusz 50 lecia istnienia. Za napoje o najwyższej jakości, potwierdzonej licznie otrzymanymi nagrodami oraz  za wspieranie inicjatyw społecznych  i sportowych na terenie gminy Koziegłowy.

Koziegłowski Oskar” za całokształt działalności w kategorii wspieranie rozwoju i promocji  Gminy dla

Womir Spa sp. z o.o. Producent Wody Źródlanej „Dobrawa” w Rzeniszowie za współpracę oraz  za wspieranie inicjatyw społecznych  i sportowych na terenie gminy Koziegłowy

 „Koziegłowski Oskar” za najwyższe osiągnięcia w nauce w kategorii:

Szkoła Podstawowa: – Paweł Caban – tegoroczny absolwent Szkoły Podstawowej w Lgocie Górnej, Posiada sprecyzowane zainteresowania, przejawia zdolności z przedmiotów humanistycznych, pasjonuje się historia. Wielokrotny laureat konkursów międzyszkolnych, gminnych, powiatowych min: Międzyszkolnego Turnieju Przyrodniczego, Gminnego konkursu Wiedzy Pożarniczej, Jurajskiego Powiatowego konkursu przedmiotowego z historii i języka polskiego. Uczestniczył również  w Ogólnopolskim Konkursie „ Młody Europejczyk 2009”, Ogólnopolskim Konkursie z języka niemieckiego „ Olimpus 2008”.

Najwyższe osiągnięcia w nauce w kategorii:
Gimnazjum  Magdalena Strąk-

- laureatka wojewódzkiego konkursu przedmiotowego z języka polskiego, geografia, Jurajskiego Powiatowego konkursu przedmiotowego z języka polskiego,  Jurajskiego Powiatowego konkursu przedmiotowego z geografii, Jurajskiego Powiatowego konkursu przedmiotowego z  historia,  Jurajskiego Powiatowego konkursu przedmiotowego z języka niemieckiego

Najwyższe osiągnięcia w nauce w kategorii:

Liceum Łukasz Grabiszewski- najlepszy absolwent Liceum w tym rok szkolnym, trzykrotny laureat turnieju Wiedzy Chemicznej i Ekologii, I miejsce w Ogólnopolskim Turnieju Wiedzy Pożarniczej.

„Koziegłowski Oskar” Najlepsze osiągnięcia pedagogiczne  Pani Maria Cwanek-  za trud, poświęcenie i  wiedzę,  która zaowocowała w postaci bardzo wysokiej pozycji uczniów w konkursach i olimpiadach  przedmiotowych. Za  ich wspaniałe przygotowanie, kompetencje i fachowość.

Koziegłowski Oskar”   Za kultywowanie i upowszechnianie wiedzy o historii i tradycji regionu-  badacz historii naszego regionu,

Leonard Jagoda   autor    "Gorycz wrześniowa - 4 dni od Kalet do Janowa", autor  obszernego artykułu pt. „Koziegłowy – nasz Roździeński”, współautor opracowania "Żydzi w historii miasta Koziegłowy". Inspirator i realizator działań zmierzających  do  „ ścierania kurzu niepamięci”, czyli przypominania losów i historii Koziegłów.

Podczas tej sesji został rozstrzygnięty konkurs fotograficzny „Gmina i Miasto Koziegłowy w obiektywie” oraz wręczone nagrody. W konkursie wzięło udział 12 uczestników, którzy łącznie zgłosili do konkursu 51 zdjęć. Komisja Konkursowa w składzie:  Krzysztof Bąk – Sekretarz Gminy i Miasta Koziegłowy, Zofia Jakubczyk – Prezes Międzypowiatowego Banku Spółdzielczego w Myszkowie, Ireneusz Będkowski – Ekspert w dziedzinie fotografii, Edyta Wrzosowska – Kierownik Referatu Promocji i Rozwoju Gminy i Miasta Koziegłowy, dnia 16.07.2009r. w oparciu o ilość punktów, jaką uzyskało każde z nadesłanych zdjęć wybrała najciekawsze prace.

Laureatami konkursu zostali:

I  miejsce  Mateusz Morawiec zdjęcie pn.  Uliczka – kamera „ Sony”- fundator Burmistrz GiM Koziegłowy
II miejsce
   Mateusz Jagoda    zdjęcie pn.  Zalew – aparat fotograficzny – fundator Miedzypowiatowy Bank Spółdzielczy w Myszkowie
III  miejsce
  Agnieszka Machura  zdjęcie pn.   Koziegłowskie Molo – fotoramka – fundator Firma Hills Częstochowa.

Komisja Konkursowa przyznała również pięć wyróżnień:

1   Adrianna Szczęsna - Odtwarzacz MP 3- fundator Firma Hills Częstochowa
2    Michał Bogacz- Odtwarzacz MP 3- fundator Firma Hills Częstochowa
3    Damian
Potempski - Odtwarzacz MP 3- fundator Firma Hills Częstochowa
4    Magdalena Skrońska - Odtwarzacz MP 3- fundator Firma Hills Częstochowa
5    Tomasz Słuszniak - Odtwarzacz MP 3- fundator Firma Hills Częstochowa

Nagrody książkowe ufundowane przez burmistrza G i M Koziegłowy  otrzymają:

1   Magdalena Lis
2   Janina Słuszniak
3   Mateusz Fryszer
4   Marta Chwist


 

28

LIP

2009

1477

razy

czytano

3723/4490

Najnowsze aktualności

Kalendarz

Logo serwisu.

E-mapa

Logo serwisu.

Galeria

Logo serwisu.

Filmy

Logo serwisu.