Skróty klawiszowe:

Pokaż moduł: Skróty klawiszowe.

Strona wykorzystuje pliki cookies.
Dowiedz się więcej...

Gmina i Miasto Koziegłowy

Gmina i Miasto Koziegłowy

Filtrowanie aktualności

data od

data do

W sierpniu w Gminie Koziegłowy rozpoczęły się następne inwestycje. W ramach Programu MOJE BOISKO – ORLIK 2012  w Koziegłowach ruszyła budowa  kompleksu dwóch boisk sportowych : piłkarskiego  oraz boiska wielofunkcyjnego. Projekt przewiduje również budowę budynku sanitarno – szatniowego ( zaplecze socjalne), trybuny ,schody, chodniki i pochylnie. Kompleks boisk powstanie na obrzeżach Koziegłów, przy zbiorniku wodnym, w sąsiedztwie drogi krajowej DK-1 . Jedno wejście na teren kompleksu zaprojektowano od strony południowej a drugie, z ciągu pieszo – jezdnego od strony wschodniej. Miejsca parkingowe zapewnią zatoczki  wzdłuż ulicy Zamkowej. Kompleks kosztować będzie ponad dwa miliony zł. Dofinansowanie z budżetu państwa i z budżetu Województwa Śląskiego wynosi 666 tys. zł.

 

 

 

 


W Siedlcu Dużym  trwa już realizacja zadania w ramach Działania 5.3 Czyste powietrze i odnawialne źródła energii PRS Pn RPO WSL na lata 2007 – 2013).  pn.„Wspomaganie systemu ogrzewania obiektu publicznego na terenie gminy Koziegłowy”. Zakres rzeczowy inwestycji obejmuje  min. termomodernizację budynku - część budowlana; (docieplenie budynku; wymiana instalacji odgromowej; wymiana stolarki okiennej i drzwiowej; docieplenie dachu i stropodachu; remont schodów zewnętrznych), - termomodernizacje budynku - część instalacyjna (modernizacja instalacji centralnego ogrzewania, instalacja  kolektorów słonecznych. Całkowity koszt  inwestycji wyniesie około 495 633 zł z czego około 75,35 % kosztów kwalifikowanych finansowane jest przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego.

 


Gmina Koziegłowy w ramach Programu Odnowy Wsi Województwa Śląskiego buduje  w tym roku następne dwa nowe place zabaw w Wojsławicach i Winownie. Do tej pory dzięki tzw. „ Małej Odnowie Wsi”, powstał plac zabaw w Siedlcu Dużym, Mzykach, Lgocie Górnej, Markowicach, zagospodarowano  teren przy zbiorniku wodnym w Koziegłowach,  działa świetlica wiejska w Gniazdowie. Zarówno Wojsławice jak i Winowno, nie posiada placu zabaw dla dzieci, a co się z tym bezpośrednio wiąże bezpiecznego i atrakcyjnego miejsca ich  zabaw, spotkań, wypoczynku i rekreacji. Wybudowanie placu zabaw pozwoli na podniesienie poziomu aktywności ruchowej dzieci. Zabezpieczy im możliwość aktywnego spędzenia wolnego czasu poprzez bezpieczną zabawę w atrakcyjnie dla nich urządzonym miejscu. Doskonałą lokalizacją dla planowanego placu zabaw jest teren przy Szkole Podstawowej w Winownie i  teren przy byłej Szkole Podstawowej w Wojsławicach, w której obecnie funkcjonuje oddział TPD Warsztatów Terapii Zajęciowej oraz Świetlica Środowiskowa. Nowe place będą ogrodzone i odpowiednio wyposażone w zestawy zabawowe, podwójne huśtawki, karuzelę tarczową z siedziskami, nie zabraknie piaskownicy, ławek i chodników z kostki betonowej. Na inwestycje te gmina otrzyma  z programu 40 tys. zł., wkład  pracy mieszkańców z tych miejscowości to ponad 23 tys. zł., a gmina dołoży do budowy drugie tyle.
 
 
 
 
 

 

 

 


4 września odbędzie się uroczyste otwarcie boiska sportowego w Pińczycach. Wielofunkcyjne boisko sportowe  przy Szkole Podstawowej i Gimnazjum w Pińczycach” powstało w ramach programu „Budowa wielofunkcyjnych boisk sportowych ogólnie dostępnych dla dzieci i młodzieży ”i dofinansowane ze środków Funduszu Rozwoju Kultury Fizycznej.

 


 
 Mieszkańcy w Parafii Mokrzesz mają już nowy  parkingu przy Kościele Dzięki tej inwestycji powstało bezpieczne miejsce  parkingowe  dla samochodów osobowych oraz miejsca postojowe dla autobusów szkolnych na  oświetlonym i odwodnionym terenie z  kanalizacją deszczową . Obecnie trwają prace nad zagospodarowaniem terenu zielenią.

 

We wrześniu 2009r zakończy się budowa drogi Krusin Rzeniszów, współfinansowanej z Rządowego Programu Przebudowy Dróg Lokalnych. Inwestycja  polegającą  na przebudowie 4 200 mb drogi w celu poprawy płynności, przepustowości i bezpieczeństwa w ruchu drogowym przebiega sprawnie i będzie zakończona wg umowy. Droga ta będzie kosztowała 1 447 230,92 zł z czego 723 600,00 zł to środki z budżetu państwa.


Okres wakacyjny dla  Zespołu Usług Komunalnych w Koziegłowach również  jest okresem intensywnych prac remontowych. Pracownicy remontują ujecie w Pińczycach, trwa  remont dachu budynku komunalnego przy ul. 3 Maja w Koziegłowach, trwają prace przy układaniu kostki brukowej na placu koło budynku Przedszkola w Koziegłowach, zamontowano 4 przystanki na terenie Gminy, wykonano 5 przyłączy wodociągowych, uzupełniono brakujące znaki drogowe, załatane zostały  dziury na drogach w miejscowościach Koziegłowy, Koziegłówki, Siedlec Mały i Rosochacz. ZUK w Koziegłowach wykonał również  odwodnienie za budynkiem OSP w Pińczycach, przepust pod drogą Rzeniszów Łazy, a także uzupełniono ubytki w drodze zakupionym kruszywem na ul. Dębowej i ul. Kwiatowej w Pustkowiu Lgockim. BK

18

SIE

2009

2228

razy

czytano

3614/4393

Najnowsze aktualności

Kalendarz

Logo serwisu.

E-mapa

Logo serwisu.

Galeria

Logo serwisu.

Filmy

Logo serwisu.

Wyszukaj na stronie

Twoja przeglądarka internetowa, bądź system operacyjny, nie wspierają lektora w polskiej wersji językowej.

Uruchom

Wstrzymaj

Przewiń animację o jedno pole w lewo.

Przewiń animację o jedno pole w prawo.

Ukryj moduł.