Skróty klawiszowe:

Pokaż moduł: Skróty klawiszowe.

Strona wykorzystuje pliki cookies.
Dowiedz się więcej...

Gmina i Miasto Koziegłowy

Gmina i Miasto Koziegłowy

Filtrowanie aktualności

data od

data do

Szanowni Nauczyciele, Pedagodzy i Pracownicy Oświaty

Image Szanowni Nauczyciele, Pedagodzy i Pracownicy Oświaty,
Jak co roku, wczesna jesień to okres, w którym życie szkolne nabiera tempa. To w tym czasie nadchodzi Święto Edukacji Narodowej, wspaniała okazja na to, aby wyrazić naszą wdzięczność i podziw dla Waszej, drodzy Nauczyciele, pracy i trudu. Wasze święto to dzień, kiedy uczniowie witają Was kwiatami, rodzice dziękują za pomoc dla swoich dzieci, a pracownicy samorządu, wójtowie, burmistrzowie składają oficjalne podziękowania, tak jak ja czynię to w tej chwili.
To dzień, który upływa pod znakiem święta, ale przecież – o czym dobrze pamiętamy – Wasza praca rozpościera się na cały rok. Każdego dnia stajecie twarzą w twarz nie tylko z klasami pełnymi młodych ludzi, ale przede wszystkim z ogromną odpowiedzialnością, jaka ciąży na barkach nauczyciela.
Nie każdy zdaje sobie sprawę, jak trudna i pełna wyzwań jest Wasza praca; nie każdy potrafi to docenić i zrozumieć. A przecież bogata osobowość naszej młodzieży i wybitne talenty nie biorą się same z siebie, i gdyby nie Wasza intuicja wychowawców, wielu z tych młodych ludzi nie osiągnęłoby tego, co osiągają. Sukces ucznia staje się wszak sukcesem jego nauczyciela, jego opiekuna i przewodnika.
Wasze poświęcenie i zaangażowanie w rozwój młodego pokolenia jest czymś godnym największego uznania. Wykształcenie, jakie zdobywają nasi uczniowie, to nie tylko pamięciowe „wkuwanie”, rozwiązywanie testów i zadań. To również – a może przede wszystkim – bezpośredni kontakt z pedagogiem i przejmowanie wiedzy z ust nauczyciela w procesie wspólnego działania. Zdaję sobie sprawę, że dzisiaj nie zawsze możliwa jest dogłębna współpraca z każdym uczniem, ale mimo to wiem, że Wasz przykład i dążenie do wpojenia swoim wychowankom podstawowych wartości i zasad społecznych nie idą na marne.
Dla młodych ludzi jesteście emanacją tego, co w życiu bardzo cenne: wiedzy, wykształcenia i kultury. To Wy wskazujecie im drogę, i to Wy sprawiacie, że osobowość, talenty, umiejętności i ogólny światopogląd uczniów trwale zapisują się w ich umysłach, a później, w procesie kształtowania się dorosłego człowieka i indywidualnego rozwoju, odgrywają niebagatelną rolę.
A przecież, trzeba pamiętać, że Wasza praca nie ogranicza się do kwestii stricte wychowawczych, choć ten jej aspekt jest najważniejszy. To dzięki waszemu zaangażowaniu szkoły w naszej gminie mogą poszczycić się nowoczesnym wyposażeniem. Dzięki Waszemu poświęceniu placówki z Gminy Koziegłowy biorą udział w europejskich projektach edukacyjnych. To Wy stoicie za wysokimi wynikami naszych uczniów, ich sukcesami w olimpiadach na szczeblu krajowym, wojewódzkim i powiatowym. W każdej szkole na terenie naszej gminy realizowane są projekty finansowane ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego, a to właśnie Wy – Nauczyciele – jesteście głównymi pomysłodawcami, inicjatorami i organizatorami wszystkich tych programów i projektów. Jest ich tak wiele w każdej ze szkół, że nie starczyłoby czasu, aby wszystkie z nich wymienić.
Szanowni Państwo, wszystkie szeroko zakrojone projekty stanowią dla rozwoju młodych ludzi rzecz niezwykle ważną – uczą ich umiejętności pracy w zespole, rozwijają intelektualnie i społecznie, kształtują obywatelskie postawy i leczą z przesądów i stereotypów. Jest jeszcze jedna rzecz, której nie da się wycenić ani opisać w tabelach księgowych, a bez której nawet najlepiej wyposażona szkoła nie byłaby w stanie przygotować uczniów do startu w dorosłość: to Wasza obywatelska odwaga, charyzma i codzienna obecność w szkolnych salach.
Jeszcze raz, w imieniu Rady Gminy i Miasta Koziegłowy, wszystkich pracowników samorządu i mieszkańców naszej gminy dziękuję Wam za poświęcenie i trud włożony w kształtowanie młodych umysłów.

14

PAŹ

2009

1148

razy

czytano

3770/4578

Najnowsze aktualności

Kalendarz

Logo serwisu.

E-mapa

Logo serwisu.

Galeria

Logo serwisu.

Filmy

Logo serwisu.

Mapa inwestycji

Logo serwisu.