Skróty klawiszowe:

Pokaż moduł: Skróty klawiszowe.

Strona wykorzystuje pliki cookies.
Dowiedz się więcej...

Gmina i Miasto Koziegłowy

Gmina i Miasto Koziegłowy

Filtrowanie aktualności

data od

data do

W dniu 8 marca w Ośrodku Szkoleniowo – Wypoczynkowym „Zacisze” w Rzeniszwie odbyło się szkolenie dla rolników Gminy Koziegłowy pod nazwą „Rolnictwo ekologiczne -  podjęcie działalności oraz wsparcie finansowe”. Szkolenie otworzył Burmistrz Gminy i Miasta Koziegłowy Jacek Ślęczka, który przywitał prelegentów, miejscowych rolników, nauczycieli i uczniów Zespołu Szkół w Pińczycach oraz pracowników Urzędu Gminy.

szkolenie w Rzeniszowie
Z racji tego, iż szkolenie odbyło się w Dzień Kobiet, Burmistrz Jacek Ślęczka złożył wszystkim zgromadzonym panią najserdeczniejsze życzenia oraz wręczył każdej za pań symboliczny kwiatek.

Ogólne zasady produkcji ekologicznej przedstawił P. Michał Rzytki, Naczelnik Wydziału Rolnictwa Ekologicznego w Ministerstwie. Zasady przyznawania dopłat z tytułu programów rolnośrodowiskowych  w ramach PROW 2007 – 2013 oraz zasady ekologicznej uprawy roślin oraz zwierząt przedstawiła Pani Oliwia Ociepka – przedstawiciel Śląskiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego w Częstochowie. W przerwie pomiędzy wykładami uczestnicy szkolenia mieli możliwość degustację produktów ekologicznych przygotowanych przez Stowarzyszenia Polska Ekologia, które cieszyły się sporym zainteresowaniem.

 

szkolenie w Rzeniszowie
szkolenie w Rzeniszowie

 

Pani Beata Pietrzyk – Dyrektor Biura Certyfikacji przedstawiła zasady kontroli i certyfikacji w rolnictwie ekologicznym. Następnie Pan Krzysztof Król wraz z żoną, właściciel gospodarstwa ekologicznego w Brześciu podzielił się z uczestnikami szkolenia własnym doświadczeniem  w prowadzeniu gospodarstwa ekologicznego. Ten punkt szkolenia cieszył się największym zainteresowaniem.

Na zakończenie Pan Marek Kubara – właściciel firmy EKOPRODUKT z Częstochowy przedstawił zasady promocji oraz sprzedaży produktów ekologicznych. Wszyscy uczestnicy szkolenia otrzymali od prelegentów materiały szkoleniowe oraz ulotki informacyjne dotyczące rolnictwa ekologicznego.

Szkolenie zostało zorganizowane przez Stowarzyszenie dla Pińczyc oraz Zespół Szkół w Pińczycach, przy współpracy z UGiM w Koziegłowach

17

MAR

2010

1269

razy

czytano

3707/4594

Najnowsze aktualności

Kalendarz

Logo serwisu.

E-mapa

Logo serwisu.

Galeria

Logo serwisu.

Filmy

Logo serwisu.

Mapa inwestycji

Logo serwisu.