Skróty klawiszowe:

Pokaż moduł: Skróty klawiszowe.

Strona wykorzystuje pliki cookies.
Dowiedz się więcej...

Gmina i Miasto Koziegłowy

Gmina i Miasto Koziegłowy

Lekcja przyrody dla dzieci z rodzin zastępczych

W dniu 16.06.2018r. odbył się pierwszy wyjazd edukacyjny dla dzieci z rodzin zastępczych w ramach projektu pn. "Aktywna integracja szansą na lepsze życie - program aktywizacji społeczno-zawodowej dla mieszkańców powiatu zawierciańskiego".

W ramach ww. działania całe rodziny miały możliwość uczestniczyć w wycieczce do Pszczyny do Skansenu Zagroda Wsi Pszczyńskiej. W wyjeździe wzięło udział 29 osób. Opiekę podczas wyjazdu sprawowały koordynatorki rodzinnej pieczy zastępczej. Małoletni wraz z opiekunami rozpoczęli lekcję przyrody od zwiedzania skansenu, po którym grupę oprowadził przewodnik. Następnie wychowankowie uczestniczyli w warsztatach pszczelarskich, podczas których mogli dowiedzieć się wielu ciekawostek na temat życia tych pasjonujących owadów. Mogli również aktywnie uczestniczyć w warsztatach poprzez udział w quizie edukacyjnym z wykorzystaniem elementów stroju pszczelarza. Mieli także możliwość zobaczyć prawdziwe ule i pasiekę. Po wizycie w skansenie uczestnicy mieli czas wolny na zabytkowym rynku pszczyńskim, po czym udali się na spacer po pszczyńskim parku, gdzie docelowym miejscem była Pokazowa Zagroda Żubrów. W pięknym otoczeniu parku małoletni mieli możliwość zobaczyć nie tylko żubry, ale m.in. również sarny, jelenie, dzikie ptactwo, a wśród niego pawie, kaczki czy gęsi.

Wyjazd miał na celu rozwój zainteresowań dzieci, integrację rodzin, a także wzrost umiejętności wspólnego spędzania czasu wolnego.

14

PAŹ

2020

223

razy

czytano

pcpr.zawiercie.powiat.pl

Kalendarz

Logo serwisu.

E-mapa

Logo serwisu.

Galeria

Logo serwisu.

Filmy

Logo serwisu.

Wyszukaj na stronie

Twoja przeglądarka internetowa, bądź system operacyjny, nie wspierają lektora w polskiej wersji językowej.

Zdjęcie:

Zdjęcie:

Zdjęcie:

Zdjęcie:

Zdjęcie:

Uruchom

Wstrzymaj

Przewiń animację o jedno pole w lewo.

Przewiń animację o jedno pole w prawo.

Ukryj moduł.