Skróty klawiszowe:

Pokaż moduł: Skróty klawiszowe.

Strona wykorzystuje pliki cookies.
Dowiedz się więcej...

Gmina i Miasto Koziegłowy

Gmina i Miasto Koziegłowy

Promowanie sportu i aktywności fizycznej osób z niepełnosprawnościami - wizyta studyjna

W dniu 27.05.2019r. w ramach projektu pt. "Aktywna integracja szansą na lepsze życie - program aktywizacji społeczno-zawodowej dla mieszkańców powiatu zawierciańskiego" miał miejsce wyjazd motywacyjny dla osób z niepełnosprawnościami. Doradczynie ds. osób niepełnosprawnych zorganizowały wizytę studyjną, której celem było promowanie sportu i aktywności fizycznej osób z niepełnosprawnościami oraz zapoznanie z działalnością Wojewódzkiego Stowarzyszenia Sportu i Rehabilitacji Niepełnosprawnych "START" w Katowicach.

Grupa 14 uczestniczek i uczestników projektu wzięła udział w treningu Goal-Ball, czyli dyscypliny sportowej dedykowanej osobom niewidomym i słabowidzącym. Uczestnicy zapoznali się z zasadami gry oraz kibicowali zawodnikom. W trakcie prelekcji pan Piotr Szymala - trener drużyny wraz ze współpracownicą opowiedzieli historię dyscypliny Goal-Ball, pochwalili się osiągnięciami drużyny, a także opowiedzieli o treningach i sukcesach w innych dyscyplinach sportu, a także o zmaganiach zawodników podczas paraolimpiad. Uczestnicy mieli możliwość rozmowy z zawodnikami. Tematyka wizyty studyjnej pokazała uczestniczkom i uczestnikom projektu, że mimo przeciwności, napotykanych barier, można się realizować oraz osiągnąć wiele w swoim życiu, choć potrzeba czasu, ciężkiej pracy, walki ze swoimi słabościami oraz wiary we własne możliwości.

Kolejnym punktem wyjazdu było przedstawienie operowe pt. "Dydona i Eneasz" w Teatrze Zagłębia w Sosnowcu. Sztuka odwołuje się do antycznego mitu o greckiej uciekinierce Dydonie, która dotarła do wybrzeży Afryki, gdzie założyła Kartaginę, i Eneaszu- dowódcy, który z oddziałem żołnierzy po przegranej bitwie uciekł spod Troi. Mimo antycznego nawiązania, sztuka porusza ciągle aktualne kwestie relacji międzyludzkich, relacji społecznych i politycznych.

Organizacja wyjazdu była sfinansowana ze środków Unii Europejskiej.

15

PAŹ

2020

179

razy

czytano

pcpr.zawiercie.powiat.pl

Kalendarz

Logo serwisu.

E-mapa

Logo serwisu.

Galeria

Logo serwisu.

Filmy

Logo serwisu.

Mapa inwestycji

Logo serwisu.

Wyszukaj na stronie

Twoja przeglądarka internetowa, bądź system operacyjny, nie wspierają lektora w polskiej wersji językowej.

Zdjęcie:

Zdjęcie:

Zdjęcie:

Uruchom

Wstrzymaj

Przewiń animację o jedno pole w lewo.

Przewiń animację o jedno pole w prawo.

Ukryj moduł.