Skróty klawiszowe:

Pokaż moduł: Skróty klawiszowe.

Strona wykorzystuje pliki cookies.
Dowiedz się więcej...

Gmina i Miasto Koziegłowy

Gmina i Miasto Koziegłowy

Wyjazd kulturalno-edukacyjny dla rodzin zastępczych w dniu 24.04.2016r.

Wyjazd kulturalno-edukacyjny w dniu 24.04.2016r. do Krakowa dla rodzin zastępczych mających młodsze dzieci.

Punktualnie o godzinie 9.00 uczestniczące w Projekcie rodziny zastępcze wraz z dziećmi oraz koordynatorkami rodzinnej pieczy zastępczej spotkali się w umówionym miejscu na zbiórce. Podczas drogi uczestnicy - zarówno dorośli, jak i dzieci mięli szansę na poznanie się, rozmowę, zawiązanie nowych znajomości i integrację. Po dwóch godzinach podróży grupa dotarła do Krakowa (niestety deszczowego) i rozpoczęła niedzielny spacer Plantami i uliczkami prowadzącymi do Rynku Głównego. Część uczestników zdecydowała się na wizytę w Kościele Mariackim, inni na przechadzkę po Sukiennicach, a jeszcze inni wybrali się na kremówki i pyszną kawę po krakowsku.

Cała grupa gościła w Teatrze Groteska. Oglądany spektakl "Brzydkie Kaczątko" okazał się mieć nie tylko piękną oprawę muzyczną, kostiumową, ale przede wszystkim głębokie przesłanie, które u wielu widzów wzbudziło refleksję nad powierzchownością sądów oraz nad mechanizmami burzącymi i budującymi poczucie własnej wartości. Przed powrotem do domów, rodziny zagościły jeszcze w przytulnej staropolskiej Restauracji U Babci Maliny. Podczas posiłku dało się zauważyć nawiązujące się nowe znajomości, zawiązujące się przyjaźnie - zarówno wśród dzieci, jak i wśród dorosłych opiekunów.

Niestety jak zwykle, wszystko, co dobre szybko się kończy. Podczas drogi powrotnej większość dzieci, zmęczona wrażeniami, drzemała, a rodzice wraz z koordynatorkami rodzinnej pieczy zastępczej snuli plany dotyczące kolejnych działań projektowych.

14

PAŹ

2020

207

razy

czytano

pcpr.zawiercie.powiat.pl

Kalendarz

Logo serwisu.

E-mapa

Logo serwisu.

Galeria

Logo serwisu.

Filmy

Logo serwisu.

Wyszukaj na stronie

Twoja przeglądarka internetowa, bądź system operacyjny, nie wspierają lektora w polskiej wersji językowej.

Zdjęcie:

Zdjęcie:

Zdjęcie:

Uruchom

Wstrzymaj

Przewiń animację o jedno pole w lewo.

Przewiń animację o jedno pole w prawo.

Ukryj moduł.