Skróty klawiszowe:

Pokaż moduł: Skróty klawiszowe.

Strona wykorzystuje pliki cookies.
Dowiedz się więcej...

Gmina i Miasto Koziegłowy

Gmina i Miasto Koziegłowy

Wyjazd treningowy dla osób niepełnosprawnych

W dniach 18.07.2016r.-21.07.2016r. zrealizowany został wyjazd treningowy pn.: "Trening kompetencji psychospołecznych" dla 20 osób niepełnosprawnych uczestniczących w projekcie "Partnerstwo na rzecz aktywnej integracji w powiecie zawierciańskim". Organizatorem wyjazdu było Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Zawierciu. Uczestnicy wraz z opiekunami zakwaterowani zostali w Domu Wczasowym Jawor w Ustroniu, gdzie mieli okazję wzbogacić swoją wiedzę podczas warsztatów i treningów prowadzonych przez specjalistów.

Na zrealizowany trening kompetencji psychospołecznych złożyły się zajęcia z psychologiem oraz z  instruktorem nordic-walking. Małgorzata Niklasińska-Święty, psycholog prowadząca  "Grupowy warsztat relaksacji i asertywności" w trakcie dziewięciogodzinnych zajęć poruszyła tematykę radzenia sobie ze stresem, budowania poczucia własnej wartości oraz zachowań asertywnych. Zastosowała metodę treningu autogennego, choreoterapii, medytacji, afirmacji, relaksacji. Uczestnicy wyjazdu zdobyli także wiedzę teoretyczną i praktyczne umiejętności w zakresie uprawiania nordic-walking.  Sześciogodzinne zajęcia przeprowadzone przez mgr Grzegorza Nieurzyłę przybliżyły uczestnikom i uczestniczkom technikę nordic-walking jako formę aktywnego spędzania wolnego czasu oraz pokazały zdrowotne korzyści wynikające z bezpiecznego uprawiania tego sportu.

Wyjazd przyczynił się w znacznym stopniu do wzrostu motywacji, podniesienia kompetencji życiowych, psychofizycznych, a także integracji biorących w nim udział uczestników.

14

PAŹ

2020

171

razy

czytano

pcpr.zawiercie.powiat.pl

Kalendarz

Logo serwisu.

E-mapa

Logo serwisu.

Galeria

Logo serwisu.

Filmy

Logo serwisu.

Mapa inwestycji

Logo serwisu.

Wyszukaj na stronie

Twoja przeglądarka internetowa, bądź system operacyjny, nie wspierają lektora w polskiej wersji językowej.

Zdjęcie:

Zdjęcie:

Zdjęcie:

Zdjęcie:

Zdjęcie:

Zdjęcie:

Uruchom

Wstrzymaj

Przewiń animację o jedno pole w lewo.

Przewiń animację o jedno pole w prawo.

Ukryj moduł.