Wniosek o wypłatę bonu energetycznego
Bon energetyczny to jednorazowe świadczenie pieniężne dla gospodarstw domowych przyznawane w oparciu o poniższe kryteria dochodowe:
- dla gospodarstw 1-osobowych z dochodami – do 2.500 zł;
- dla gospodarstw wieloosobowych z dochodami – do 1.700 zł na osobę.
Przy wypłacie bonu obowiązywać będzie tzw. zasada złotówka za złotówkę. Oznacza to, że bon będzie wypłacany nawet po przekroczeniu kryterium dochodowego, a kwota bonu będzie zmniejszana o kwotę tego przekroczenia. Wypłacane świadczenie może wynieść minimalnie 20 zł.
Maksymalna wysokość bonu energetycznego będzie zależała od liczby osób w gospodarstwie domowym i wynosiła będzie:
– 300 zł dla gospodarstw 1-osobowych;
– 400 zł dla gospodarstw 2-3 osobowych;
– 500 zł dla gospodarstw 4-5 osobowych;
– 600 zł dla gospodarstw 6-osobowych i większych.
Wniosek o wypłatę bonu energetycznego należy złożyć w Gminno-Miejskim Ośrodku Pomocy Społecznej w Koziegłowach. Termin składania wniosku: od 1 sierpnia do 30 września 2024 r. Świadczenie będzie wypłacane jednorazowo.
Podstawa prawna: Ustawa z dnia 23 maja 2024 r. o bonie energetycznym oraz o zmianie niektórych ustaw w celu ograniczenia cen energii elektrycznej, gazu ziemnego i ciepła systemowego.
Wniosek o wypłatę bonu energetycznego do pobrania.
Na skróty
Galeria
Zobacz zdjęcia prezentujące miejsca, wydarzenia i przestrzeń Gminy i Miasta Koziegłowy. Poznaj lokalny charakter uchwycony w kadrach.
Gmina z pomysłem
Gmina, która łączy tradycję z nowoczesnym podejściem do rozwoju, tworząc przestrzeń przyjazną Mieszkańcom, przedsiębiorcom i odwiedzającym.
Film promocyjny Koziegłowy
Dla mieszkańców
Najważniejsze sprawy i informacje zebrane w jednym miejscu. Skorzystaj z szybkiego dostępu do usług, komunikatów i tematów przydatnych na co dzień.
Zapewniamy
Atrakcje Gminy
Zobacz miejsca warte odwiedzenia, atrakcje i przestrzenie sprzyjające wypoczynkowi. Sprawdź, co warto zobaczyć w gminie.