Slajd #1 Slajd #2 Slajd #3 Slajd #4 Slajd #5
piątek, 20 lipca 2018 r. |
imieniny obchodzą: Fryderyk, Małgorzata
Wybierz kolorystykę:
Elektroniczna Skrzynka Podawcza Biuletyn Informacji Publicznej Gmina i miasto Koziegłowy
Kalendarz
Ankieta

Skąd dowiedział się Pan/Pani o II Festiwalu Miłośników Koni i Muzyki Z Kopyta

archiwum ankiet
NSR

Moja biblioteka w Koziegłowach

Strona główna » Aktualności » Moja biblioteka w Koziegłowach

wielkość tekstu:A | A | A

Ogólnopolska akcja organizowana przez Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich „Tydzień Bibliotek” była wspaniałą okazją dla bibliotekarzy z Koziegłów do zaprezentowanie nowej oferty z jaką wychodzi biblioteka do mieszkańców gminy. Od 8 maja w Bibliotece Publicznej w Koziegłowach uruchomiona została „półka bookcrossingowa”.  Akcja - podziel się książką, czyli przekaż ją dalej innej osobie, była dla wielu osób zaskoczeniem ale spodobała się i półka zagości na stałe w koziegłowskiej bibliotece. W tych dniach trwał również kiermasz nowych książek i odbyło się  spotkanie z nauczycielami bibliotek szkolnych.
Biblioteka Publiczna działająca w strukturach MGOPK w Koziegłowach w tym roku przystępuje do Programu Rozwoju Bibliotek. Program ten wspierany jest przez Global Libraries – przedsięwzięcie prowadzone w ramach Światowego Programu Rozwoju Fundacji Billa i Melindy Gates. Partnerem i grantobiorcą Fundacji w Polsce jest Polsko-Amerykańska Fundacja Wolności. Realizatorem Programu jest Fundacja Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego. W dn. 21 maja w MGOPK w Koziegłowach odbyło się uroczyste spotkanie dotyczące budowania „Gminnej koalicji na rzecz rozwoju Biblioteki Publicznej w Koziegłowach” w trakcie którego przedstawiciele władz, organizacji pozarządowych, dyrektorzy szkół i bibliotekarze szkolni, radni gminni i powiatowi oraz stali czytelnicy podpisali deklarację współpracy. Partnerzy zobowiązali się współdziałać z biblioteką w Koziegłowach, wspierać merytorycznie i finansowo oraz budować strategię na rzecz jej rozwoju. Głównym celem partnerstwa jest aktywizacja mieszkańców gminy, zwiększenie udziału młodzieży w kulturze, a także wzmocnienie więzi międzypokoleniowych.  „Dzisiejsza biblioteka publiczna spełnia wiele funkcji, podejmuje wiele różnych inicjatyw. Najważniejsza jest jednak jej podstawowa misja - zapewnienie użytkownikom kontaktu z książką, rozbudzanie i umacnianie nawyków czytelniczych. To spotkanie ma formę małej uroczystości dla naszej biblioteki, a mamy co świętować: odnowiona biblioteka w 2010r z programu Odnowy Wsi a teraz przystąpienie do Programu Rozwoju Bibliotek” - powiedziała Dyr. MGOPK Agata Morawiec. Kierownik biblioteki wspomniała natomiast o czasopismach jakie prenumerowane są w bibliotece – „Po analizie ankiet przeprowadzonych wśród czytelników, zamówione zostały czasopisma dwutygodnik edukacyjny dla licealistów Cogito i miesięcznik Żyjmy dłużej, z Urzędu Gminy na zasadzie użyczania otrzymujemy ogólnopolski dziennik społeczno-polityczny i ekonomiczno-prawny Rzeczpospolita i Wspólnota czasopismo samorządowe. W ofercie biblioteki jest również kwartalnik Cywilizacja. Dzisiaj zapraszamy również całe rodziny do udziału w konkursie „Najbardziej rozczytana rodzina w Gminie Koziegłowy”, regulamin dostępny jest w bibliotece i na stronie www.dk-kozieglowy.pl . Dla zwycięzców przewidziane są bardzo atrakcyjne nagrody –podkreśliła  kierownik Bożena Kolasa
W spotkaniu uczestniczył również burmistrz Jacek Ślęczka, sekretarz Krzysztof Bak, instruktor Biblioteki Śląskiej w Katowicach Bożena Szczykała i Koordynator regionalnego Programu Rozwoju Bibliotek Magdalena Madejska oraz Dorota Kaim - Hagar  Wiceprzewodnicząca Rady Powiatu, radni powiatowi Mariusz Morawiec i Krzysztof Gajdziak. W tym dniu Biblioteka uroczyście przystąpiła do Programu Rozwoju Bibliotek, wręczone zostały honorowe „Złote karty biblioteczne”, zaprezentowany System umożliwiający wypożyczanie ebooków przez Biblioteki - Wirtualna biblioteka bez kartek. Finałem spotkania  był wspaniały tort w kształcie książki oraz występ artystyczny słuchaczy Koziegłowskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku.

„Najbardziej rozczytana rodzina w Gminie Koziegłowy” – regulamin
1.Konkurs przeznaczony jest do wszystkich mieszkańców Gminy i Miasta Koziegłowy
2.Po pojęciem rodzina rozumie sie osoby zamieszkujące wspólnie pod jednym adresem
3. W konkursie mogą uczestniczyć również te osoby z rodziny ( dzieci, wnuki, dziadkowie), którzy przebywają na terenie Gminy sezonowo(wakacje, urlop)
4. Komisja konkursowa weźmie po uwagę liczbę osób z danej rodziny zapisanych do biblioteki oraz liczbę książek wypożyczonych przez całą rodzinę 
5. Zwycięży rodzina, która uzyska największą liczbę wypożyczeń, przypadającą na jednego członka rodziny
6. Czas trwania konkursu: 21 maja 2013r do 20 maja 2014r.
7. Ogłoszenie wyników nastąpi podczas Gminnego Dnia Dziecka w czerwcu 2014r. 

czytano: 1789 razy

źródło: kozieglowy.pl

Strona główna
Gminny System Informacji SMS Koziegłowy
Galeria
Ilość zdjęć: 273
dalej
Realizowane projekty
  • e-Myszkovia. Rozwój elektronicznych usług publicznych oraz nowoczesny samorząd w powiecie ...
   dalej
Topografia sołectw
dalej
Linki
 • link
 • link
 • link
 • link
 • link
 • link
 • link
 • link
 • link
 • link
 • link
 • link
 • link
 • link
 • link
 • link
dalej

Urząd Gminy i Miasta Koziegłowy
42-350 Koziegłowy, Plac Moniuszki 14
Tel.: (34) 314 12 19, Faks:34 314 15 33

Koziegłowy to miasto w woj. śląskim, w powiecie myszkowskim. Gmina Koziegłowy położona jest na krawędzi Jury Krakowsko – Częstochowskiej. Znajduje się w województwie śląskim i jest częścią powiatu myszkowskiego. Jest drugą, co do wielkości gminą w dawnym województwie częstochowskim i największą gminą powiatu. Sąsiaduje z gminami: Poraj, Żarki, Siewierz, Woźniki, Kamienica Polska oraz z miastem powiatowym Myszków.