Kalendarz
Ankieta

Skąd dowiedział się Pan/Pani o II Festiwalu Miłośników Koni i Muzyki Z Kopyta

archiwum ankiet
NSR

Kalendarium imprez na Jurze w 2017 roku

Strona główna » Aktualności » Kalendarium imprez na Jurze w 2017 roku

wielkość tekstu:A | A | A

Przedstawiamy najciekawsze propozycje imprez na terenie gmin członkowskich Związku Gmin Jurajskich.

Wybrane imprezy:

Gmina Bolesław
06 maja – Krzykawka: 154. rocznica Bitwy pod Krzykawką
10 czerwca – Bolesław: Święto Gminy Bolesław
03 września – Podlipie: Dożynki Gminne
23 września – Sołectwo Hutki: XI Bieg Przełajowy im. Jerzego Łaskawca

Gmina Bukowno
18 maja – Bukowno: 25 Sejmik Poetycki „Pod Diablą Górą” w ramach Dni Kultury trwających w dn. 15-19 maja
28 kwietnia odbędzie się biesiada literacka.
24-25 czerwca – Bukowno: Dni Bukowna, 55-lecie Nadania Praw Miejskich
29 sierpnia-01 września – Bukowno: III Bukowieński Plener Artystyczny „U stóp Diablej Góry”
16 września – Bukowno: VII Marsz Nordic Walking „Moda na zdrowie”
 
Gmina Częstochowa

maj-sierpień – Częstochowa: Aleje-tu się dzieje! www.aleje.czestochowa.pl
24-25 czerwca – Częstochowa: Frytka OFF www.frytkaoff.czestochowa.pl
08 lipca – Częstochowa: Retro Festiwal www.czestochowa.pl
25-27 sierpnia – Częstochowa: Dni Częstochowy www.czestochowa.pl

Gmina Dąbrowa Górnicza
9 kwietnia – Dąbrowa Górnicza: X Półmaraton Dąbrowski
29 kwietnia – 3 maja – Dąbrowa Górnicza: Dębowy Maj Festiwal
26-28 maja – Dąbrowa Górnicza: Dni Dąbrowy Górniczej
1-15 października – Dąbrowa Górnicza: Dąbrowski Festiwal Kultury Zagłębie Wood

Gmina Gołcza
20 sierpnia – Przybysławice: „Żniwogranie”

Gmina Janów
21 maja – Złoty Potok: Jurajski Puchar Nordic Walking – Złoty Potok 2017
17 czerwca – Siedlec: Pustynna ośmiornica – biegi pustynne
30 lipca – Złoty Potok: Festiwal Jazzu Tradycyjnego – „Swinging Golden Stream”
5-6 sierpnia – Złoty Potok: XXI „Święto Pstrąga” w Złotym Potoku

Gmina Jerzmanowice
czerwiec – Przeginia: Otwarcie wiosny
czerwiec – Sąspów: Jurajski Piknik Rodzinny
czerwiec – Jerzmanowice: Noc Świętojańska
lipiec – Racławice: Święto Baby

Gmina Klucze
17-18 czerwca – Klucze: X Rajd Czterech Żywiołów – edycja jubileuszowa
wrzesień/październik – Klucze: XXXI Rajd Szlakami Walk Oddziału „Hardego”
11 listopada – Bydlin: XXIII Międzynarodowy Bieg Uliczny Szlakami Walk Legionistów
12 listopada – Bydlin: Narodowe Święto Niepodległości – 103. rocznica bitwy pod Krzywopłotami, Bydlinem i Załężem

Gmina Koziegłowy
24 czerwca – Koziegłowy: Słowiańska Noc Zakochanych
22-23 lipca – Koziegłowy: Dni Gminy i Miasta Koziegłowy
12 sierpnia – Koziegłowy: III Festiwal „Nasze Koziegłowy i okolice” III Festiwal Pierogów                                                       2-3 września – Gniazdów: III Festiwal Miłośników Koni i Muzyki „Z Kopyta”

 

Gmina Kraków
4-24 czerwca – Kraków: Dni Krakowa
16-30 czerwca – Kraków: Młodzieżowe Mistrzostwa w piłce nożnej U-21
2-14 lipca – Kraków: Sesja Komitetu Światowego Dziedzictwa UNESCO
2017 – Kraków: Obchody Roku Tadeusza Kościuszki
www.krakow.pl

Gmina Kroczyce
17 czerwca – Kroczyce: Wianki Kroczyckie
22 lipca – Kroczyce: Piknik Strażacki
29 lipca – Kroczyce: Festiwal Piosenki Poetyckiej „Jura”
2 września – Kroczyce: Święto Kluchy

Gmina Lelów
18-20 sierpień – Lelów: Festiwal Kultury Polskiej i Żydowskiej
„XV Święto Ciulimu-Czulentu” Lelowskie Spotkania Kultur
4 wrzesień – Lelów: 78. rocznica spalenia Lelowa i zamordowania jego mieszkańców, Bieg Pamięci
30 wrzesień – Mełchów: 154. rocznica bitwy pod Mełchowem
Listopad – Lelów: Konferencja Interdyscyplinarna poświęcona Historii
i Kulturze Ziemi Lelowskiej

Gmina Łazy
27 maja – Łazy: IX Olimpiada Sportowa Uniwersytetów Trzeciego Wieku i Organizacji Senioralnych
4 czerwca – Łazy: Urodziny PW JURA połączone z obchodami Dnia Dziecka i festynem Zespołu Szkół nr 1 w Łazach
1-2 lipca – Łazy: Dni Łaz 2017
listopad – Łazy: Koncert na 50-lecie nadania praw miejskich
 
Gmina Mstów
17 czerwca – Mstów: Mstowska Noc Świętojańska
15 lipca – Srocko: VII Jurajski Puchar Nordic Walking
2-3 września – Siedlec: Piknik Rycersko-Archeologiczny „W Świecie Słowian”
9 września – Mstów: Święto Jabłka

Gmina Myszków
maj – Myszków: Polska Biega – Myszków Biega
czerwiec – Myszków: Bieg V Stawów
1-2 lipca – Myszków: Dni Myszkowa
sierpień – Myszków: Pożegnanie Lata

Gmina Niegowa
18 czerwca – Niegowa: Dzień Gminy Niegowa
27 sierpnia – Niegowa: Dożynki Gminne
10 września – Niegowa: Bike Atelier MTB Maraton
5,12,19 listopad – Niegowa: Przegląd Kapel Weselnych

Gmina Ogrodzieniec
20-21 maja – Zamek w Podzamczu: Festiwal kultury wczesnego średniowiecza – XIV Najazd Barbarzyńców
8-9 lipca – Zamek w Podzamczu: Wrota Czasu
5-6 sierpnia – Zamek w Podzamczu: XX Turniej Rycerski
26 sierpnia – Zamek w Podzamczu: Święto Gminy Ogrodzieniec na Zamku

Gmina Olsztyn
4 czerwca – Olsztyn: XXII Marszobieg „Na jurajskim szlaku”
8 lipca – Olsztyn: Festiwal Disco Dance
22-23 lipca – Olsztyn: II Jurajski Festiwal Sztuki i Wina
22 października – Olsztyn: Hubertus

Gmina Pilica
29 kwietnia – Smoleń: Otwarcie Zamku Pilcza w Smoleniu
7 maja – Pilica: Gminny Dzień Strażaka
27 sierpnia – Pilica: Dożynki Gminne
10 grudnia – Pilica: Jarmark Świąteczny

Gmina Poraj
23-25 czerwca – Jastrząb: Dni Gminy Poraj
5-6 sierpnia – Żarki Letnisko: XI Folkloriada Jurajska, IV Festiwal Kapel Podwórkowych
26 sierpnia – Choroń: VII Chorońskie Prażuchy, IV Święto Miodu
2 września – Żarki Letnisko: Imieniny Hrabiny

Gmina Poręba
30 czerwca – Poręba: Obchody 60 lat Domu Kultury w Porębie
9 września – Poręba: Światowy Festiwal Prażonek
16 i 17 września – Poręba: Dni Poręby na sportowo
17 września – Poręba: IV Bieg Porębski im. mjr. Stanisława Drzewieckiego

Gmina Przyrów
Kwiecień – Przyrów: IX Powiatowy konkurs plastyczny „Na palmę, pisankę, kartkę oraz stroik wielkanocny” w połączeniu z wystawą pokonkursową
Sierpień – Przyrów „Brzózki”: Dożynki Gminne
Listopad – Przyrów: III Ogólnopolski Turniej Halowej Piłki Nożnej

Gmina Siewierz
8 kwietnia – Siewierz: Siewierski Jarmark Wielkanocny
3-4 czerwiec – Siewierz: 55. Dni Ziemi Siewierskiej
29-30 lipiec – Siewierz: VI Turniej Rycerski
20 sierpnia – Siewierz: Dożynki Diecezjalno-Gminne

Gmina Skała
2-4 czerwca – Skała: Dni Gminy Skała
18 czerwca  – Skała: Międzynarodowy Festiwal Orkiestr Wojskowych i Dętych
19 listopada – Skała: Uroczystość z okazji 750-lecia lokacji Miasta Skała
23 kwietnia – Skała: „Perły Małopolski” zawody biegowe na terenie Ojcowskiego Parku Narodowego

Gmina Sławków
6 maja – Sławków: Sławkowskie Marsze na Orientacje SŁAW-INO i HARC-INO
27 maja – Sławków: Sławków na Sportowo SŁAW-SPORT 2017, III Bieg Republiki Sławkowskiej
16-18 czerwca – Sławków: Dni Sławkowa 2017, III Sławkowski Festiwal SŁAW-ART
26 sierpnia – Sławków: Jarmark Jakubowy

Gmina Sułoszowa
27 sierpnia – Sułoszowa: Dożynki Gminno-Parafialne

Gmina Trzebinia
14 maja – Trzebinia: Rekreacyjny Rajd Rowerowy Kraków – Trzebinia
24-25 czerwca – Trzebinia, Młoszowa: XXIII Dni Trzebini
27 sierpnia – Trzebinia: Herbatka u Zieleniewskich, czyli Piknik w stylu Retro
17 września – Trzebinia, Zalew Chechło: Chechło Run
www.trzebinia.pl

Gmina Trzyciąż
1 października – Trzyciąż: Święto Ziemniaka w Gminie Trzyciąż

Gmina Wielka Wieś
28 maja – Modlnica: XI Przegląd Folklorystyczny im. J. Lachnera
24-25 czerwca – Modlniczka: XIV Dni Gminy Wielka Wieś
24 czerwca – Biały Kościół: Biegnij z ojcem do Ojcowa IV
11 listopada – Biały Kościół: V Niepodległościowa Jedenastka – Bieg Niepodległościowy
www.wielka-wies.pl

Gmina Włodowice
sierpień – Włodowice: Dożynki Powiatowe

Gmina Zabierzów
6 maja – Zabierzów: VIII EKO Rowerowa Familiada
10-11 czerwiec – Zabierzów: IX Dni Zabierzowa
1-2 lipiec – Bolechowice: XVII Rodzinny Piknik Ekologiczny
11 czerwca – Rudawa: XIII EKO-Jurajski Półmaraton-Małopolska Biega

Gmina Zawiercie
9-11 czerwca – Zawiercie: Dni Zawiercia 2017
12 sierpnia – Zawiercie-Skarżyce: Święto Polskiego Chochoła
10 września – Zawiercie: III jurajski Półmaraton Zawierciański
24 września – Zawiercie: Bieg po serce Jurajskiego Zbója

Gmina Zielonki
9 kwietnia „Niedziela Palmowa”  – Bibice: Gminny Przegląd Pucheroków
4 czerwca – Zielonki: IV Rajd Rowerowy
26-27 sierpnia – Węgrzce: Festiwal Zespołów Ludowych i Dożynki Gminne w Węgrzcach
10 września – Zielonki: XII Powiatowy Przegląd Orkiestr Dętych

Gmina Żarki
10 czerwca – Żarki: Industrada w Starym Młynie w Żarkach
24-25 czerwca – Żarki: XXVI Dni Żarek
12 sierpnia – Żarki: Kupiecki Sąsiek w Żareckiej Stodole
10 września – Żarki-Janów-Niegowa: MTB Bike Maraton

Gmina Żarnowiec
20 kwietnia – Żarnowiec: Ogólnopolski Młodzieżowy Turniej Motoryzacyjny
16 lipca – Udórz:  Rocznica upamiętniająca poległych żołnierzy Batalionu „Parasol”
29-30 lipca – Żarnowiec: XXI Dni Żarnowca
wrzesień – Udórz: Czempionat Koni Ras Szlachetnych

Szczegółowy wykaz dostępny również pod linkiem:
http://jura.info.pl/content.php?cms_id=683&lang=pl&p=p7

 

czytano: 1195 razy

źródło: kozieglowy.pl

Strona główna
Galeria
Ilość zdjęć: 273
dalej
Realizowane projekty
    • e-Myszkovia. Rozwój elektronicznych usług publicznych oraz nowoczesny samorząd w powiecie ...
      dalej
Topografia sołectw
dalej
Linki
  • link
  • link
  • link
  • link
  • link
  • link
  • link
  • link
  • link
  • link
  • link
  • link
  • link
  • link
  • link
  • link
  • link
dalej

Urząd Gminy i Miasta Koziegłowy
42-350 Koziegłowy, Plac Moniuszki 14
Tel.: (34) 314 12 19, Faks:34 314 15 33

Koziegłowy to miasto w woj. śląskim, w powiecie myszkowskim. Gmina Koziegłowy położona jest na krawędzi Jury Krakowsko – Częstochowskiej. Znajduje się w województwie śląskim i jest częścią powiatu myszkowskiego. Jest drugą, co do wielkości gminą w dawnym województwie częstochowskim i największą gminą powiatu. Sąsiaduje z gminami: Poraj, Żarki, Siewierz, Woźniki, Kamienica Polska oraz z miastem powiatowym Myszków.