Filtrowanie aktualności

data od

data do

Mysłów najlepszy w IV Turnieju Sołectw

Przedstawiciele 16 sołectw rywalizowali 9 lipca w IV Turnieju Sołectw „Jak dobrze mieć sąsiada” o Puchar Burmistrza Gminy i Miasta Koziegłowy. Tegorocznym zwycięzcą została, po niesamowicie zaciętej rywalizacji, ekipa z Mysłowa.

Zanim rozpoczęła się rywalizacja, ekipy spotkały się na koziegłowskim rynku, skąd udały się na teren Centrum Rekreacji przy Miejsko-Gminnym Ośrodku Promocji Kultury. MGOPK był właśnie organizatorem tej imprezy.  W ramach turnieju rozegranych zostało 8 konkurencji oraz sprawdzian z wiedzy w formie testu dotyczącego Gminy i Miasta Koziegłowy.

Uczestnicy zawodów rywalizowali w następujących konkurencjach: „Gordyjski węzeł Sołtysa” (wiązanie krawata), „Długa droga do domu…?" (wyścig po plastikowych skrzynkach na butelki), „Bieg Sołtysowej” (bieg z plastikowymi kręglami umieszczonymi pomiędzy nogami i pod pachami), „Patrz jak rzucasz!” (rzut piłkami tenisowymi do wiaderka), „Spacerek Gumolepa” (wyścig z oponami samochodowymi), „Podaj hasło” (układanie hasła z pudełek na czas), „Mokra robota…” (napełnianie plastikowych butelek na czas wodą z gąbek). Dodatkowa konkurencja rozegrana została pod hasłem „Ach te jaja”. Nie była obowiązkowa. Polegała na łapaniu surowych jajek z różnych odległości. Im większa odległość, tym więcej punktów. Można było dużo zyskać, ale i stracić. Bezkonkurencyjny był w niej Mysłów, który jako jedyna ekipa zaliczył odległość 15 metrów.

Emocje podczas turnieju były ogromne. Walka toczyła się bowiem nie tylko o prestiż ale i pieniądze dla sołectw. Nagroda finansowa za pierwsze miejsce wynosiła 15 tys. zł, za drugie ­ 10 tys. zł a za trzecie ­5 tys. zł.

Dzięki rekordowemu rzutowi jajkiem, szala zwycięstwa przeważona została na stronę Mysłowa. Drugie miejsce zajęło Winowno, (które nie zaryzykowało rzutu na 15 m i skończyło rywalizację udanym rzutem na 10 m) a trzecie Mzyki.