Skróty klawiszowe:

Pokaż moduł: Skróty klawiszowe.

Strona wykorzystuje pliki cookies.
Dowiedz się więcej...

Gmina i Miasto Koziegłowy

Gmina i Miasto Koziegłowy

Filtrowanie aktualności

data od

data do

W piątkowe popołudnie 20 stycznia na wspólne świętowanie Dnia Babci i Dnia Dziadka do Szkoły Podstawowej w Cynkowie swoje babcie i dziadków zaprosili najmłodsi jej uczniowie – przedszkolaki.
Dzieci z wszystkich oddziałów, w wieku od 3do 6 lat, wspólnie  przywitały swoich gości programem artystycznym. W nim wraz z życzeniami noworocznymi zaprezentowały „Małą Betlejemkę”, w której do betlejemskiej szopki przybyli jako przedstawiciele różnych ras i kontynentów. Największe wrażenie na babciach i dziadkach zrobili  barwnie ubrani Indianie i rodzimi pasterze w góralskich strojach, którzy zatańczyli i zaśpiewali przy szopce. O niebiańsko- zimowy nastrój zadbały dziewczynki, które jako śnieżynki zatańczyły i zaśpiewały przy świętej rodzinie.
Do swojego programu mali artyści włączyli również część podkreślającą powód spotkania –  zainscenizowali pracę dziadka i babci w gospodarstwie, w którym okazale prezentowały się kozy, krowy, kury i inne zwierzęta. Całość inscenizacji dzieci przeplatały śpiewając piosenki o babciach i dziadkach.
Kiedy nadszedł najważniejszy moment spotkania przedszkolaki, wzbudzając wielkie wzruszenie swoich gości, wypowiedziały i wyśpiewały swoim Babciom i Dziadkom najlepsze życzenia, do których dołączyły upominki.
Wspólne świętowanie wnucząt i ich bardzo licznie przybyłych babć i dziadków trwało do późnego wieczora. W spotkaniu uczestniczyła również przewodnicząca Rady Gminy i Miasta Koziegłowy Joanna Kołodziejczyk ale w roli Babci, która obdarowała wszystkie „wnuczęta” słodkościami. Młodsi i starsi świętowali, jak to już w Cynkowie  jest tradycją, wspólnie bawiąc się przy słodkim poczęstunku i przy muzyce. Rzec by można, jak zabawa to tylko w szkole w Cynkowie.
 

24

STY

2012

1415

razy

czytano

3244/4547

kozieglowy.pl

Najnowsze aktualności

Kalendarz

Logo serwisu.

E-mapa

Logo serwisu.

Galeria

Logo serwisu.

Filmy

Logo serwisu.

Mapa inwestycji

Logo serwisu.